Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 22.09.2017

Piątkowa sesja przerwała 4-sesyjną serię wzrostów na indeksie DAX, zamykając się niewielkim spadkiem o 0,06%. Otwarcie nastąpiło znacznie niżej, co rynek skrzętnie wykorzystał do odkupienia, bowiem już po ok godzinie domknął lukę. W godzinach około południowych zobaczyliśmy najwyższy poziom od 17.07 – 12 637. W drugiej części dnia dax oddał większość ruchu wzrostowego i powrócił w okolicę punktu równowagi.

Angela Merkel CDU/CSU wygrywa wybory w kraju po raz czwarty i będzie rządzić przez co najmniej 16 lat. Drugą pozycję w wyścigu do Bundestagu zajmuje obecnie SPD osiągając jak na razie 20,4% głosów, jednak jest to słaby wynik. Największym zaskoczeniem jest dziś trzecie miejscwe z 13,2% poparcia -AfD, czyli Alternatywa dla Niemiec, partia prawicowa, która w poprzednich wyborach osiągnęła jedynie 4,7%.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Infineon Technologies AG, która zyskała 1,29%. Tymczasem spółka E.ON AG wzrosła o 1,24%. Najsłabiej wypadła spółka Deutsche Boerse spadając 4,11%, zamykając sesję na poziomie 90,150.

Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 385 do 366, a 36 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Dziś notowania startują z okolic 12 550 punktów, niewielka luka sugeruje, że w piątek rynek był optymalnie wyceniony. Możemy obserwować powrót do cen z okolic 12600 punktów, bowiem znajdujemy się na lokalnym wsparciu S1. Silne wsparcie znajduje się przy 12 500.

DAX Longterm

Poniedziałkowe odchylenie jest niezauważalne z punktu widzenia wykresu dziennego. Najszybsza linia trendu wzrostowego, nachylona pod dużym kątem, niżej okolice wsparcia 12 450. Wciąż kluczowy pozostaje poziom 12 666, który może zostać przetestowany.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here