Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 24.08.2017

Czwartkowa sesja zakończyła się symbolicznym wzrostem 0,05%. Początkowo udało się wyprowadzić kontrę w okolicę tygodniowego maksimum, jednak ostatecznie cała „misja” zakończyła się niepowodzeniem. Kupujący oddali cały wypracowany misternie zysk.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podejście do oporu przy 12 250 wykorzystałem do sprzedaży, dobrze skalkulowany poziom pozwolił „od razu” być na plusie. Kurs gwałtownie spadł poniżej punktu kierunkowego, gdzie zaplanowałem zamknięcie pozycji.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Na ostatniej sesji bardzo dobrze radziły sobie spółki motoryzacyjne jak Bayerische Motoren Werke, Daimler oraz Volkswagen, wszystkie te spółki jednak w dłuższym terminie są po mocnej fali spadkowej. Najlepiej wygląda BMW ze wzrostem ponad 7% w ostatnich 12 miesiącach.

DAX Intraday

Dzisiejsza sesja ma bardzo dynamiczny charakter, rankiem po otwarciu kupującym nie udało się utrzymać „na powierzchni”, przez chwilę zagrożone było środowe minimum. Po chwili jednak obserwowaliśmy gwałtowne odbicie, można powiedzieć, że na razie zapunktowały zarówno byki jak i niedźwiedzie. Trafiony poziom DS1 wykorzystałem do porannych zakupów z celem ok 12 200 punktów (nie udało się zebrać całego ruchu).

DAX Longterm

Niedźwiedzie nie postawiły wczoraj przysłowiowej „kropki nad i”, ponieważ nie udało się zbić ceny poniżej otwarcia, jednak wymowa świecy dziennej dalej pozostaje negatywna. Dziś ostatnia sesja tygodnia, być może zapadną jakieś rozstrzygnięcia. Przypominam o sympozjum w Jackson Hole co historycznie zapewniało podwyższoną zmienność.

O 16:00 będzie przemawiać prezes FED, Yellen a 5 godzin później a więc godzinę przed zamknięciem rynku kontraktowego, głos zabierze Mario Draghi (ECB).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here