Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 24.07.2018

Niemiecki DAX zaliczył dobrą sesję ze wzrostem 1,12%, tak dynamiczna zwyżka nie była obserwowana od 5 lipca. Kupujący są bliscy zanegowania tygodniowego pinbara, a to wszystko przy wzrostowym akompaniamencie Wall Street, gdzie SP500 poprawił miesięczne maksima.

Dane PMI o produkcji z Niemiec jak i ze strefy euro zaskoczyły na plus, wskaźnik w największej gospodarce Europy wzrósł do 57,3 punktów z 55,9 poprzednio. Zgodny z prognozami był odczyt z sektora usług, który wyniósł 54,4; tutaj istotną informacją była rewizja danych za poprzedni miesiąc w górę.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Commerzbank, która zyskała 3,44% a tymczasem spółka Volkswagen wzrosła o 2,81%. Najsłabiej wypadł E.ON spadając 1,37% a Deutsche Telekom był pod kreską 0,66%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Dax na wtorkowej sesji dotarł do najdalej wysuniętego oporu dziennego R3 oraz pierwszego oporu tygodniowego nieco powyżej 12 700 punktów. Nie zdołał jednak utrzymać się ponad tą barierą, a część graczy wykorzystała wysokie poziomy do sprzedaży. Niemniej jednak dziś otwarcie wypada powyżej punktu kierunkowego 12 660 a także w okolicy zamknięcia dużej białej świecy z 10:30, co przynajmniej na początku powinno wspierać poczynania byków.

Po wybiciu krótkoterminowej linii trendu (niebieska) możemy zobaczyć ruch w kierunku najbliższego oporu R1 – 12 750; wsparcie dosyć mocno oddalone z uwagi na rosnącą zmienność w rejonie 12 585-12 575. Kurs wpadł poniżej opory wolumenowe, obszar największego zainteresowania graczy (POC) to 12 710; średnia ważona wolumenem – 12 685.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStrategia EMA10/20 – short na USDCHF
Następny artykułKoreańska telekomunikacja oprze się na Blockchain
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here