Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 24.07.2017

Wczoraj w centrum uwagi były wstępne odczyty indeksów PMI z sektora przemysłowego oraz usługowego. Indeks PMI composite w strefie euro spadł w lipcu do 55,8 pkt. wobec 56,3 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca i szacunków 56,2 pkt. To najniższy odczyt od lutego. Poniżej oczekiwań uplasowały się także dane z Niemiec. W Niemczech indeks PMI w przemyśle wyniósł w lipcu 58,3 pkt. wobec 59,6 pkt. w czerwcu i oczekiwanych 59,2 pkt. W sektorze usług indeks wyniósł 53,5 pkt. wobec 54,0 pkt. miesiąc wcześniej i konsensusu 54,3 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo tego indeks DAX nieco wyhamował ruch w dół. Pomogły giełdy w Stanach Zjednoczonych, a zwłaszcza indeks Nasdaq Comp, który ustanowił nowy rekord historyczny. Ponadto, jak podaje firma FactSet, do minionego piątku 73 proc. spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 podało znacznie lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne, a łącznie 77 proc. było wyższych od konsensusu.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Dzisiaj rano indeks Nikkei zamknął sesje z wynikiem -0,10%. Wczoraj indeks S&P 500 zakończył dzień w praktycznie w tym samym miejscu z wynikiem -0,11%. Indeks DAX zakończył sesje z wynikiem -0,25%. Niemiecki indeks ustanowił 20 czerwca br. historyczne maksima w okolicach 12951 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie zbyt długo. Od tamtej pory stracił już około 5%. Trudno jeszcze mówić o bessie (według wielu źródeł bessa zaczyna się od spadków wynoszących co najmniej 20%), ale z pewnością mamy do czynienia z silniejszą korektą. Czas pokaże, czy korekta mocniej się rozwinie, czy może jednak będzie to okazja do dalszego ruchu w górę? Nie da się ukryć, że rynek jest mocno wykupiony i nawet, jak dojdzie do odbicia, to ruch ten będzie obarczony sporym ryzykiem. Niemniej jednak najbliższych sygnałów zakończenia korekty można szukać na wsparciu znajdującym się w okolicach 12200 pkt. W tym miejscu na wykresie dziennym pojawiła się wczoraj formacja młota, która również może sugerować odbicie w najbliższym czasie.

DAX Intraday

Indeks DAX po otwarciu rynku kasowego odbił się od poziomu pivot point w okolicach 12200 pkt. Obecnie zmierza w stronę R1 w pobliżu 12280 pkt. Przełamanie tego obszaru otworzy drogę do R2 w okolicach 12320 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

10:00 – Indeks instytutu IfoConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here