Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 22.06.2018

Na piątkowej sesji DAX wzrósł o 0,54%, mimo to w ujęciu całego tygodnia stracił aż 3,3% i po wzrostowej świecy weekly nie ma już śladu. Niemieckie odczyty PMI były mieszane, wskaźnik produkcyjny spadł do 55,9 natomiast w usługach było lepiej (wzrost o 1,8 pkt do 53,9), podobnie rozkład prezentuje się w całej Unii Europejskiej. W piątek ponownie dały o sobie znać wiszące nad rynkiem zagrożenia polityczne jak przedterminowe wybory w Niemczech oraz groźby celne Trumpa.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka BAYER, która zyskała 2,54%, tymczasem Linde wzrosła o 2,34%. Najsłabiej wypadła spółka Infineon Technologies spadając 2,45% a Bayerische Motoren Werke straciła 1,12%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących wynikiem 393 do 327.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Notowania na poniedziałkowej sesji startują niżej (mimo sobotniego zwycięstwa Niemców w doliczonym czasie gry ze Szwecją na MŚ), broni się zaś dołek 12 450 gdzie dodatkowo przebiega pierwsze lokalne wsparcie.

Na wykresie 15-minutowym widać wzrostowy kanał który przybiera postać flagi po czwartkowym przełamaniu istotnego wsparcia w okolicy 12 600 pkt. Wybicie dołem spowoduje niepokój w szeregach byków i szybko możemy zobaczyć poziom 12 410 a nawet 12 380. Mocniejsza poprawa po domknięciu luki i trwalszym wyjściu nad punkt kierunkowy który dziś znajduje się przy 12 530.

O godzinie 10:00 poznamy dziś wskaźnik IFO.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNial Fuller’s Price Action – Tygodniowe spojrzenie na rynki 25 – 29 czerwca
Następny artykułAnaliza dla początkujących: USD/JPY – 1,5 roku w kanale spadkowym
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here