Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 24.04.2019

Wczorajsza sesja odbywała się pod dyktando byków, które sprowadziły rynek DAXa na jeszcze wyższe poziomy, tak że wzrost w ostatecznym rozrachunku wyniósł 0,63% co daje dziewiątą sesję na zielono z rzędu. Imponująca sesja znów poparta wzmożonym obrotem i tak jak przedwczoraj DAX odpoczywał przy rosnącym WallStreet tak w środę sytuacja była zgoła odwrotna. Opublikowany wskaźnik biznesowy IFO z Niemiec nie zaskoczył odczyt 99,2 był gorszy od prognoz 99,7 pkt i plasuje się w dolnej strefie wykresu historycznego.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka SAP, która zyskała aż 12,04% tworząc nowe ATH, a tymczasem spółka Wirecard wzrosła o 8,22%. Najsłabiej wypadł BAYER spadając 2,90% , natomiast E.ON stracił 2,21%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 379 do 317.

DAX Intraday

Na początku należy zwrócić uwagę, że niemiecki indeks zaatakował półroczne maksima, co także wiązało się z zaksięgowaniem zniesienia 61,8% całego ruchu spadkowego od maksimum z 2018 roku (12 333 pkt). To w przededniu miesiąca maja który bywa raczej słaby dla giełd może skłaniać niektórych graczy do wyjścia z rynku. Ale wracając do sytuacji intraday, wczorajszy ruch wzrostowy po raz kolejny kumulował w okolicy górnego ograniczenia przyspieszonego już kanału wzrostowego oraz pierwszego tygodniowego oporu 12 370 pkt.

dax m30

Dziś sesja startuje neutralnie aczkolwiek powyżej punktu kierunkowego 12 308 pkt. Spodziewam się dziś próby przetestowania wsparcia 12 287 czyli wczorajszej półki cenowej gdzie DAX zatrzymał się na dłużej, na ten poziom wskazuje również równość fal. Lokalny poziom wsparcia S1 dopiero w okolicy 12 240 pkt co wiązałoby się jednak z “oddaniem” znaczącej ilości wczorajszej zdobyczy punktowej. Lokalny punkt oporu czyli R1 to okolica 12 400 pkt czyli powyżej wczorajszego maksa, tam wypada także najdalszy kwietniowy zasięg kwietnia (MR3).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBrazylijska policja aresztowała mężczyznę, który nielegalnie kopał BTC
Następny artykułKurs funta spada do 1,29 USD. Dolar nadal mocny na Forex
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here