Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 22.03.2019

Ostatnia sesja to wodospad na niemieckim rynku akcji, DAX stracił w piątek 1,61% a w całym poprzednim tygodniu zaliczył spadek o 2,7%. Świeca tygodniowa wybija się z zakresu trzytygodniowej konsolidacji w pasie 11400-11700 pkt. Nieudany atak byków z 19. marca został perfekcyjnie wykorzystany przez niedźwiedzi do sprzedaży zbyt wysoko wycenianych akcji. Dodatkowo pojawił się wzmożony wolumen obrotu. Przyczyniły się do tego piątkowe, słabe dane PMI dla przemysłu niemieckiego, które wyniosły 44,8 wobec prognozowanych 48 pkt. Odczyt PMI dla usług był zgodny z oczekiwaniami analityków.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka RWE, która zyskała 3,04% a tymczasem spółka Deutsche Boerse wzrosła o 0,72%. Najsłabiej wypadł Fresenius spadając 4,23%, natomiast ThyssenKrupp stracił 3,52%.

DAX Intraday

Ważnym wydarzeniem piątkowej sesji była obrona średniej 200-godzinowej od dołu, poziom 11 600 pkt odegrał tutaj kluczową rolę. Dodatkowo nie bez znaczenia był zlokalizowany w tamtym rejonie piwot tygodniowy. Późniejsza wyprzedaż spowodowała, że kilkanaście godzin później rynek znalazł się przy miesięcznym piwocie tuż powyżej 11 300 pkt. Dziś ten poziom został zauważony przez rynek, zatem najłatwiejsza część spadku została wykonana.

dax m30

Dzienne linie piwot dość mocno rozstrzelone z uwagi na dużą zmienność, niemniej jednak punkt kierunkowy 11 430pkt w zasięgu byków. Poziom tygodniowy na kolejna 5 dni przy 11 500 pkt. Pierwsze lokalne wsparcie S1 przy 11 223 pkt co wiązałoby się z utratą piwota miesięcznego.

Patrząc z kolei na rozkład wolumenu z dzisiejszej sesji widać, że byki zyskują przewagę, strefa zainteresowania graczy wokół 11 350 pkt. Dopóki DAX jest kwotowany powyżej średniej ważonej wolumenu (czerwona), jest szansa na kontynuacje odbicia. Z tej perspektywy moglibyśmy się spodziewać dojścia do 11 470 pkt a w całym tygodniu do ok 11 600 pkt.

 dax m15 market profiletokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSzef BIS przeciwny emitowaniu kryptowalut przez banki centralne
Następny artykułTMS: Silna awersja do ryzyka, czy zostanie odwrócona?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here