Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 24.02.2020

Poniedziałkowy handel zapowiadał się słabo dla byków już na starcie, spora luka i przyspieszenie spadku po otwarciu rynku kasowego. Kolejne godziny tylko pogłębiły przecenę, która przybierała już formę paniki. Ostatecznie zamknięcie wypadło 4 procent poniżej piątkowej kreski, podobnego wyniku próżno szukać w ostatnich dwóch latach. Dodatkowo wolumen porównywalny z dniem wygasania pochodnych. Pomimo jednak lepszych nieco danych instytutu IFO z Niemiec, choć może bardziej cieszy stabilność od kilku miesięcy, to nie zatrzymało to giełdowych ursusów.

Wśród komponentów indeksu DAX jak można się było spodziewać, nie było spółki która urosła. W gronie najmniej tracących trzy spółki Vonovia, Deutsche Boerse i E.ON. Najsłabiej wypadła Deutsche Lufthansa spadając aż 8,47% natomiast Daimler stracił 6,68% atakując 5-letnie minima. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 676 do 35, a 37 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - skorzystaj z rozwiązań sztucznej inteligencji do analizowania Twojego tradingu! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Jednoznaczny pogrom byków być może jeszcze nie dobiegł jeszcze końca, dziś bowiem DAX otwiera się blisko poziomu fixingu. Brak jeszcze niskiego otwarcia z luką w konsekwencji przymusowego zamykania stratnych pozycji lub wezwań do uzupełnienia depozytów. Rynek może więc mieć tendencję do kontynuacji spadku, tym razem w wolniejszym tempie. Na wyciągnięcie ręki jest już tegoroczne ekstremum 12 880 pkt, które już cudownie, dwukrotnie zostało obronione. W tej sytuacji nie zdziwiłbym się gdyby zostało ono naruszone w poszukiwaniu płynności.

DAX wpadł wczoraj poniżej miesięcznego piwota, byki oddały poziom 13 150 pkt bez walki i dopiero dziś ten poziom stanowi sufit dla rynku. Pierwsze odejście od niego po otwarciu kasowego przybiera na sile. Nie bez znaczenia jest fakt dodatkowo obecnego tam piwota dziennego. DAX może już kierować się do wspomnianego 12 880 oraz lokalnego S1 12 820 pkt. Poziom 13k pkt może być jeszcze elementem do ugrania czegoś przez byki, wówczas po wyjściu na dobowe maksima, ruch może być wzmacniany uciekającymi z krótkich pozycji przynajmniej do R1 13 300 pkt.

dax  m30Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułFED obetnie stopy dwukrotnie w 2020 r.? Ryzyko spadków dolara
Następny artykułWIG20 i DAX nadal tracą, koronawirus psuje nastroje na rynkach
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here