Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 22.02.2019

Niemiecki DAX zyskał podczas piątkowej sesji 0,3% i była to czwarta sesja z rzędu na zielono, w całym tygodniu indeks wzrósł 1,4% przy obniżonym wolumenie obrotu. Bliźniaczy CAC40 we Francji zyskał w tym samym okresie 1,22% a za oceanem SP500 zwyżkował tylko o 0,60%. Piątek był ostatnim dniem negocjacji handlowych w Waszyngtonie, a dziś prezydent Trump poinformował na Twitterze, że przesuwa w czasie termin ponownego nałożenia ceł na sprowadzane do USA chińskie towary. Spotkało się to z jednoznaczną aczkolwiek umiarkowaną reakcją na rynkach.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 4,35%  a tymczasem spółka ThyssenKrupp wzrosła o 1,71%. Najsłabiej wypadł Fresenius spadając 2,75% natomiast BAYER stracił 1,33%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 394 do 289.

DAX Intraday

Rynek po raz kolejny utrzymał się nad kluczowym wsparciem 11 385 pkt i powędrował wyżej na lokalne maksima w trendzie. Byki zapunktowały docierając do okrągłego poziomu 11 500 pkt. Dziś dobra passa jest kontynuowana, DAX startuje powyżej punktu kierunkowego pivot, na fali dobrych informacji zza oceanu. O poranku zyskuje większość giełd azjatyckich w tym ponad 5 procentowy wzrost w Chinach, parkiety europejskie także reagują wzrostami, kontrakty terminowe świecą się na zielono.

Z technicznego punktu widzenia, DAX ciągle przyciągany do górnego ograniczenia kanału, który to ciągle się wznosi, trudno jednak będzie ten stan utrzymywać bez końca, możliwa realizacja zysków. Tymczasem dość silna strefa oporowa od 11 530 do 11 560 pkt czyli miesięczny opór R1 oraz cluster DR2 i WR1. Momentum cały czas wzrostowe i ta strefa może zostać w ciągu następnych godzin zaksięgowana. Byki mogą czuć sie bezpiecznie powyżej punktu kierunkowego który dziś znajduje się przy 11 450 pkt tuż poniżej luki weekendowej. Tygodniowy poziom piwot przy 11 400 pkt.

dax m30Dax m30

O godzinie 16:30 głos zabierze jeszcze prezes ECB.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here