Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 24.01.2019

DAX zyskał na czwartkowej sesji 0,53% chociaż sesja przebiegała w sposób zróżnicowany, ostatecznie jednak zamknięcie wypadło grubo powyżej 11 100 punktów. Wydarzeniem dnia było posiedzenie EBC, na którym Rada Prezesów pozostawiła stopy procentowe bez zmian, pozostaną one najprawdopodobniej utrzymane do końca lata 2019. Mario Draghi dodał, że inflacja powinna rosnąć w średnim terminie, na razie sytuacja jednak jest stabilna. Odczyty PMI dla Niemiec były mieszane, w strefie produkcji wskaźnik skurczył się poniżej 50 pkt co umownie oznacza stagnację, natomiast dla usług było to 53,1 wobec 51,8 pkt.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Infineon Technologies, która zyskała aż 6,46% a tymczasem spółka Wirecard wzrosła o 3,84%. Najsłabiej wypadł Henkel & Co spadając 3,20% natomiast Adidas stracił 2,41%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na giełdzie wynikiem 433 do 264.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Po raz kolejny w grze linia trendu wzrostowego, która broni dostępu do niższych poziomów. Wydaje się, że rynek na jakiś czas uporał się ze wsparciami i dziś szybuje pod szczyt ostatniej fali wzrostowej. Tak duże odchylenie, wynikające z mocnej sesji overnight w USA sprawia że DAX od razu otwiera się powyżej oporu R1 i grubo powyżej wczorajszego maksimum, co oznacza wybicie z progu zmienności.

Naturalnym odruchem u wielu graczy jest poszukiwanie miejsca odwrotu co w tym przypadku może pojawić się dopiero wokół 11 350/400 pkt. Daje to niemal stu punktowy potencjał od szczytu ustanowionego 18 stycznia. Na opór składa się najdalej wysunięty dzienny R3 oraz pierwszy opór miesięczny, który zarazem pokrywa się z grudniowym piwotem. Najbliższe wsparcia to 11 200 oraz poziom luki otwarcia.

dax m30Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here