Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 23.10.2018

Wtorek nie był udanym dniem dla giełdowych byków, DAX stracił 2,17% za co w głównej mierze odpowiada początkowe odchylenie (luka). Kolejne godziny to formowanie trójkąta przy minimach sesji, co ważne pod dołkiem z 11 października (rynek nie zbliżył się także do jej zamknięcia). Przy wzmożonym wolumenie na kontrakcie terminowym, równie mocno rośnie liczba otwieranych pozycji (+13 tyś). Z danych makro, poznaliśmy PPI m/m, wskaźnik wzrósł do 0,5% podczas gdy analitycy oczekiwali 0,3%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius Medical Care, która zyskała 0,80% a tymczasem spółka Deutsche Lufthansa wzrosła o 0,28%. Najsłabiej wypadł BAYER spadając aż 9,52% – firma jest notowana najniżej od 5 lat, a Wirecard stracił 7,82%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 648 do 81.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Indeks szoruje po dnie spadkowego kanału, na który wskazywałem wczoraj. Dodatkowo cena znajduje się w najdalszym punkcie docelowym dla miesięcznego piwota – stąd pewne zatrzymanie. Nie udało się uniknąć stop lossa na pozycji długiej branej o poranku, rynek zbyt agresywnie spadał, dopiero long z dziennego S3 do S2 pozwolił zarobić – niezwykle ważna w takich momentach jest cierpliwość.

dax m15

Dziś cena walczy o utrzymanie się w kanale, należy pamiętać że jest on nachylony w dół. Póki co gracze z Europy nie “kupują” wczorajszego wieczornego umocnienia, które pojawiło się dość nieoczekiwanie na Wall Street. Bardzo blisko jest już wsparcie S1 (11 255), będzie ono dobrym testem sentymentu dla popytu, ewentualny spadek niżej może doprowadzić nas do S2 11 130. Obrona wczorajszego minimum oraz powrót nad punkt kierunkowy pomoże bykom w wyprowadzeniu kontry, celem będzie domknięcie luki oraz górne ograniczenie kanału ~ 11 500 punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here