TMS


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 21.09.2018

Piątkowa sesja była bardzo udana dla giełdowych byków, index DAX kontynuował wspinaczkę, rosnąc na koniec dnia o 0,85%, to czwarta tak dobra sesja pod rząd. Była to ostatnia sesja dla wrześniowego kontraktu, na przestrzeni kwartału DAX spadł o 0,65%. W piątek poznaliśmy także odczyty Purchasing Managers’ Index z niemieckiej gospodarki, PMI dla przemysłu spowalnia kolejny miesiąc z rzędu do 53,7 z prognozowanego 55,7; dla usług odczyt był lepszy i wyniósł 56,5 vs 55,1.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka E.ON, która zyskała 3,64% a tymczasem spółka SAP wzrosła o 2,42%. Najsłabiej wypadł Infineon Technologies spadając 1,37% a Fresenius Medical Care stracił 1,20%. DAX Volatility, który mierzy zmienność implikowaną opcji na DAX osiągnął nowe 3-miesięczne minimum.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

W piątek DAX dotarł to opisywanego poziomu piwota miesięcznego przy 12 425, jest to pierwszy jego test we wrześniu i jak na razie w tym miejscu ujawniła się podaż dlatego będzie to istotny punkt odniesienia dla dzisiejszej sesji i kolejnych. O poranku notowania startują zdecydowanie poniżej ceny na “fixingu”, na którym jednocześnie pojawił się gigantyczny obrót. Podejście pod punkt kierunkowy traktowałbym jako okazję do krótkiej sprzedaży. Silne wsparcie w okolicy 12 320 punktów.

Spoglądając na wykres dzienny indeksu widać, że odreagowanie od punktu ‘D’ zewnętrznej formacji harmonicznej przerodziło się w istotny ruch wzrostowy, przewyższający swoim rozmiarem poprzedni, w sierpniu. Niemniej jednak do zmiany trendu potrzeba wybicia punktu ‘C’ czyli 12 600 punktów. W bezpośredniej bliskości znajduje się także 61,8% zniesienia oraz 200 sesyjna średnia wykładnicza, co może studzić zapędy kupujących. Zamknięcie dnia poniżej 12 360 punktów mogłoby ujawnić spadkową formację gwiazdy wieczornej z potencjalnym zasięgiem do 12 250.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here