Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 21.09.2018

Piątkowa sesja była bardzo udana dla giełdowych byków, index DAX kontynuował wspinaczkę, rosnąc na koniec dnia o 0,85%, to czwarta tak dobra sesja pod rząd. Była to ostatnia sesja dla wrześniowego kontraktu, na przestrzeni kwartału DAX spadł o 0,65%. W piątek poznaliśmy także odczyty Purchasing Managers’ Index z niemieckiej gospodarki, PMI dla przemysłu spowalnia kolejny miesiąc z rzędu do 53,7 z prognozowanego 55,7; dla usług odczyt był lepszy i wyniósł 56,5 vs 55,1.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka E.ON, która zyskała 3,64% a tymczasem spółka SAP wzrosła o 2,42%. Najsłabiej wypadł Infineon Technologies spadając 1,37% a Fresenius Medical Care stracił 1,20%. DAX Volatility, który mierzy zmienność implikowaną opcji na DAX osiągnął nowe 3-miesięczne minimum.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

W piątek DAX dotarł to opisywanego poziomu piwota miesięcznego przy 12 425, jest to pierwszy jego test we wrześniu i jak na razie w tym miejscu ujawniła się podaż dlatego będzie to istotny punkt odniesienia dla dzisiejszej sesji i kolejnych. O poranku notowania startują zdecydowanie poniżej ceny na “fixingu”, na którym jednocześnie pojawił się gigantyczny obrót. Podejście pod punkt kierunkowy traktowałbym jako okazję do krótkiej sprzedaży. Silne wsparcie w okolicy 12 320 punktów.

Spoglądając na wykres dzienny indeksu widać, że odreagowanie od punktu ‘D’ zewnętrznej formacji harmonicznej przerodziło się w istotny ruch wzrostowy, przewyższający swoim rozmiarem poprzedni, w sierpniu. Niemniej jednak do zmiany trendu potrzeba wybicia punktu ‘C’ czyli 12 600 punktów. W bezpośredniej bliskości znajduje się także 61,8% zniesienia oraz 200 sesyjna średnia wykładnicza, co może studzić zapędy kupujących. Zamknięcie dnia poniżej 12 360 punktów mogłoby ujawnić spadkową formację gwiazdy wieczornej z potencjalnym zasięgiem do 12 250.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEFIX: Dolar i jen odbiły od wsparć – funt pod dużą presją
Następny artykułAmRest z zyskiem 13,3 mln euro netto w I poł. 2018 r.
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here