Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 23.08.2018

Czwartkowa sesja przebiegała spokojnie, indeks zniżkował jednak o 0,16% utrzymuąc się powyżej 12 350 punktów. Wczoraj poznaliśmy także dane PMI z Niemiec: 56,1pkt dla produkcji oraz 55,2 dla usług. Autorzy badania Markit uważają, że za 3 kwartał PKB może wzrosnąć o 0,4% dla całej strefy euro. Po spotkaniu EBC Jens Weidmann, prezes Bundesbanku powiedział, że “należy rozpocząć proces wyjścia z ekspansywnej polityki monetarnej”.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Beiersdorf, która zyskała 1,41% a spółka RWE wzrosła o 1,35%. Najsłabiej wypadł Continental spadając aż 4,29% natomiast BAYER stracił 1,77%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 364 do 327.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Notowania od kilku dni pozostają zamknięte w wąskim zakresie wahań, tworząc trójkąt, który po impulsie wzrostowym z początku tygodnia faworyzuje byki. Po otwarciu DAX znajduje się powyżej punktu kierunkowego na 12 370 oraz kluczowych wsparć wolumenowych. Od góry pierwszy lokalny opór to S1 – 12 395, który pokrywa się z górnym ograniczeniem wspomnianego trójkąta, jego sforsowanie oznaczać będzie test 12 420.

Spoglądając na interwał dzienny widać, że cena jest już o krok od przebitej strefy wsparcia 12 450-12 480, która teraz powinna pełnić rolę oporu, póki co jednak pozytywna sekwencja białych świec jest kontynuowana, a więc byki mogą czuć się bezpiecznie do poziomu 12 300 punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here