Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 23.08.2018

Czwartkowa sesja przebiegała spokojnie, indeks zniżkował jednak o 0,16% utrzymuąc się powyżej 12 350 punktów. Wczoraj poznaliśmy także dane PMI z Niemiec: 56,1pkt dla produkcji oraz 55,2 dla usług. Autorzy badania Markit uważają, że za 3 kwartał PKB może wzrosnąć o 0,4% dla całej strefy euro. Po spotkaniu EBC Jens Weidmann, prezes Bundesbanku powiedział, że “należy rozpocząć proces wyjścia z ekspansywnej polityki monetarnej”.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Beiersdorf, która zyskała 1,41% a spółka RWE wzrosła o 1,35%. Najsłabiej wypadł Continental spadając aż 4,29% natomiast BAYER stracił 1,77%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 364 do 327.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Notowania od kilku dni pozostają zamknięte w wąskim zakresie wahań, tworząc trójkąt, który po impulsie wzrostowym z początku tygodnia faworyzuje byki. Po otwarciu DAX znajduje się powyżej punktu kierunkowego na 12 370 oraz kluczowych wsparć wolumenowych. Od góry pierwszy lokalny opór to S1 – 12 395, który pokrywa się z górnym ograniczeniem wspomnianego trójkąta, jego sforsowanie oznaczać będzie test 12 420.

Spoglądając na interwał dzienny widać, że cena jest już o krok od przebitej strefy wsparcia 12 450-12 480, która teraz powinna pełnić rolę oporu, póki co jednak pozytywna sekwencja białych świec jest kontynuowana, a więc byki mogą czuć się bezpiecznie do poziomu 12 300 punktów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSEC zrewiduje trzy decyzje o odrzuceniu wniosków ws. uruchomienia ETF-ów
Następny artykułAnaliza dla początkujących: AUDNZD – spowolnienie trendu wzrostowego
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here