Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 23.08.2017

Poprzednia sesja zamknęła się 0,45% pod kreską i z wtorkowego optymizmu pozostało niewiele. Początek sesji był jednak bardzo dobry, bowiem kupujący zdołali wydźwignąć kurs ponad poprzedni dzienny szczyt. Była to jednak, jak się potem okazało pułapka na byki – kurs już do końca sesji nie powrócił w poranne rejony.

Te artykuły również Cię zainteresują
W godzinach porannych zostały opublikowane wstępne odczyty indeksów PMI. Niemiecki indeks dla usług okazał się nieco wyższy od prognoz i wyniósł 53,4 pkt. (konsensus na poziomie 53,3 pkt.). O wiele lepiej od oczekiwań wypadł z kolei niemiecki indeks PMI dla przemysłu – odczyt na poziomie 59,4 pkt przy konsensusie 57,8 pkt.Tak dobre dane zostały wykorzystane do realizacji zysków.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Po wyższym otwarciu próbowałem zagrania long od DPV w kierunku nowych szczytów w krótkoterminowym podejściu wzrostowym, rynek kilkukrotnie próbował zejść w rejony kupna, ostatecznie przebijając wsparcie. W konsekwencji doszedł do kolejnego wsparcia przy S1, skąd przyszło odbicie.

Negatywnie wyróżniała się spółka mediowa ProSieben ze spadkiem ponad 3%, jednak miało to niewielki wpływ na indeks. Dobrze radził sobie odbijający Deutsche Bank oraz Fresenius. Cieszy dobra postawa niemieckich blue chipów.

DAX Intraday

Indeks niemieckich sąsiadów rankiem potwierdza negatywną wymowę wczorajszej sesji, kurs zareagował na punkt kierunkowy DP wskazując dalszą deprecjację. Do wyłapania na “długo” może być dziś poziom S1 zlokalizowany przy 12 130 punktów.

DAX Longterm

Linia trendu spadkowego została odczytana przez uczestników rynku jako zaproszenie do spadków, co właśnie się materializuje. W związku z ukształtowanym niższym szczytem można spodziewać się testu okolic 12 tysięcy punktów ponownie.

Brak istotnych danych makro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here