Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 23.07.2018

Indeks DAX zakończył wczorajszą sesję niewielkim spadkiem o 0,10%, to trzeci dzień z rzędu spadków na rynku akcyjnym. Notowania pozostają wokół poziomu 12 500 punktów, natomiast za oceanem dużo lepsza sytuacja, index SP500 ruszył do góry gdzie rozpoczął się sezon wyników spółek.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka ThyssenKrupp, która zyskała 3,80% a tymczasem spółka Commerzbank wzrosła o 1,08%. Najsłabiej wypadł Deutsche Post spadając 2,25% a Deutsche Lufthansa straciła 2,20%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących wynikiem 390 do 309, a 78 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Indeks poruszał się w dosyć wąskim przedziale ok 70 punktów, przyklejony do miesięcznego piwota przy 12 500 punktów, dopiero w późnych godzinach popołudniowych powiodło się wybicie z trójkąta. Dziś rynek kontynuuje to podejście w pierwszych minutach sesji i dociera w rejon lokalnego oporu R1 – 12 605 punktów, gdzie powinna pojawić się reakcja spadkowa. To również obszar zniesienia połowy zakresu całego spadku od szczytu poprzedniego tygodnia.

Najbliższe wsparcie to dzienny piwot przy 12 540, który znajduje się bliżej górnego zakresu wczorajszej sesji. Obszar największego zainteresowania graczy to strefa 12 545-12 525 punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin pokonuje $8 tysięcy i odwraca trend spadkowy
Następny artykułPuławy [ZAP] – czekając na odbicie – analiza na zamówienie
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here