Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 21.07.2017

Koniec tygodnia na europejskich parkietach kończy się silnymi spadkami. Liderem spadków wśród europejskich indeksów był niemiecki DAX. Powodem jest czwartkowe posiedzenie EBC. Wprawdzie Rada Prezesów EBC utrzymała gotowość do zwiększenia skali QE w razie pogorszenia sytuacji w gospodarce eurolandu, ale dodała, że do rozmowy o wygaszaniu programu (tapering) mogą rozpocząć się już na wrześniowym posiedzeniu. Prawdopodobnie mogło to być iskrą, która spowodowała umocnienie euro i spadki na europejskich parkietach. Dzisiaj kluczową figurą w kalendarzu makroekonomicznym będą wstępne odczyty indeksów PMI.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Indeks Nikkei zamknął sesje z wynikiem -0,74%. W piątek indeks S&P 500 zakończył dzień w praktycznie w tym samym miejscu z wynikiem -0,04%. Indeks DAX mocno zniżkował pod koniec tygodnia i zakończył piątkową sesje z wynikiem -1,66%. Niemiecki indeks ustanowił 20 czerwca br. historyczne maksima w okolicach 12951 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie zbyt długo. Od tamtej pory stracił już około 5%. Trudno jeszcze mówić o bessie (według wielu źródeł bessa zaczyna się od spadków wynoszących co najmniej 20%), ale z pewnością mamy do czynienia z silniejszą korektą. Czas pokaże, czy korekta mocniej się rozwinie, czy może jednak będzie to okazja do dalszego ruchu w górę? Nie da się ukryć, że rynek jest mocno wykupiony i nawet, jak dojdzie do odbicia, to ruch ten będzie obarczony sporym ryzykiem. Niemniej jednak najbliższych sygnałów zakończenia korekty można szukać na wsparciu znajdującym się w okolicach 12200 pkt. Kolejne wsparcie to już okrągły poziom 12000 pkt.

DAX Intraday

Indeks DAX po otwarciu rynku terminowego kieruje się w dół. Przełamanie poziomu 12200 pkt. otworzy drogę do wsparcia S1 w okolicach 12140 pkt. Z kolei przebicie poziomu dzisiejszych maksimów w pobliżu 12250 pkt. może skierować indeks w stronę poziomu pivot point w okolicach 12300 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

09:30 – Indeks PMI dla przemysłu i usług w Niemczech, wst.
10:00 – Indeks PMI dla przemysłu i usług w strefie euro, wst.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here