Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 23.05.2019

Niemiecki DAX zanotował wczoraj solidny spadek o 1,8%; słaby początek w sesji overnight sugerował problemy byków. Wyprzedaż trwała aż do południa, dotyczyło to także innych indeksów europejskich. Było to spowodowane informacjami jakoby administracja USA miała wpisać kolejne chińskie firmy technologiczne na “czarną listę” wiązałoby się to z koniecznością uzyskiwania zgód na działalność w tym kraju. Opublikowana w czwartek paczka danych PMI wypadła słabo, w produkcji odczyt wyniósł 44,3 pkt wobec 44,4 pkt a w usługach odpowiednio 55 pkt wobec 55,7 – w całej UE było podobnie.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Vonovia, która zyskała 0,91% a tymczasem spółka Beiersdorf wzrosła o 0,84%. Najsłabiej wypadł Daimler spadając aż 6,75% natomiast Covestro straciła 5,13%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 566 do 136.

DAX Intraday

Wczoraj po otwarciu rynku kasowego doszło do przełamania dołka 11 990 pkt i cena powędrowała jeszcze niżej, mamy zatem nowe tygodniowe minima. Wczorajszy dołek jednak nie był przypadkowy, bowiem to górne ograniczenie szerokiej piwotowej strefy popytu o której wspominałem w poprzednim komentarzu. Rynek jak na razie dość precyzyjnie odbił się od tygodniowego S1 i dziś kontynuuje wzmocnienie. Dodatkowo przy 11 920 pkt znajduje się zewnętrzny poziom 127,2% który tworzy wzrostową formację Butterfly zaznaczoną na wykresie.

dax m30

Na dzisiejszej sesji widać że byki przystąpiły do kontrataku co widać także po WallStreet, pierwsze pozytywne przesłanki dla kursu to wyjście ponad 11 990 co nie udało się dwukrotnie wczoraj. Na celowniku jest już pierwszy przystanek czyli lokalny opór R1 12 070 pkt. jednak prawdziwym testem dla byków będzie dopiero miesięczny piwot 12 120 pkt który mocno przyciąga cenę. Powrót pod 12k to zaproszenie do przetestowania czwartkowego dołka z prawdopodobnym zejściem do 11 870 pkt. Warto pamiętać że dziś ostatnia sesja tygodnia co będzie miało wpływ na ostateczne wykończenie świecy W1.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTON Telegram wystartuje w trzecim kwartale 2019 r.
Następny artykułKomentarz walutowy – Zmiana zasady gry
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here