Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 23.04.2019

DAX podczas wtorkowej sesji także zanotował wzrost – 0,11% lecz nie był on już tak dynamiczny jak w poprzednich dniach. Niemiecki indeks raczej wczoraj odpoczywał, podczas gdy giełda za oceanem zdecydowanie rosła i historyczne maksima są tam już na wyciągnięcie ręki. Członek Rady EBC powiedział wczoraj, że nie widzi argumentów w polityce monetarnej do tzw. tieringu czyli zróżnicowania oprocentowania depozytów dla banków, ich kursy zatem mogą nadal być pod presją.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius, która zyskała 2,91% a tymczasem spółka Wirecard wzrosła o 2,83%. Najsłabiej wypadł ThyssenKrupp tracąc 3,96% natomiast Deutsche Lufthansa straciła 2,04%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 354 do 339.

DAX Intraday

DAX raczej wczoraj odpoczywał podczas wzrostów na WallStreet, ani spadek ani wzrost nie przybrał na tyle silnego charakteru aby móc mówić o wybiciu. Zejście do dziennego piwota (12 226) było wszystkim na co stać niedźwiedzie, z kolei kontra w górę zakończyła się przy cenach z otwarcia. Dziś na rynku podobny manewr, z tym że spadek do lokalnego wsparcia S1 został wykonany już w sesji overnight. Obecnie notowania DAX znajdują się powyżej punktu kierunkowego 12250 i próbują wybić się powyżej linii trendu.

Wydaje się, że ruch w kierunku 12 300 pkt jest formalnością, natomiast po przebiciu wczorajszego high kurs może iść dalej nawet do 12 320/24 pkt. Poziom ten jest nieprzypadkowy gdyż tam uformuje się zewnętrzna formacja harmoniczna Butterfly. Warto jednak wziąć pod uwagę publikację wyników dwóch dużych komponentów w DAX czyli SAP oraz BAYER a także groźbę korekty w USA. Najbliższe wsparcie to dolne ograniczenie kanału 12 220 a także tygodniowy piwot 12 190 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here