Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 23.03.2020

DAX rozpoczyna tydzień od spadków 2,10%; to wynika z wysokiej bazy piątkowego zamknięcia. Indeks po niskim otwarciu cały dzień przesuwał się ustawicznie do góry. Na ratunek rynkom po raz kolejny przychodzi bank centralny, FED ogłosił program nieograniczonego skupu obligacji skarbowych i MBS, gdzie kwota zakupu wynosi 125 mld dziennie. Po chwilowej euforii rynek musiał “przetrawić” w jakiej rzeczywistości się znalazł, a dziś kontynuuje ruch na północ.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius, która zyskała 2,69% a tymczasem spółka Deutsche Boerse wzrosła o 2,33%. Najsłabiej wypadł  MTU Aero Engines spadając aż 15,21% natomiast BAYER stracił 5,67% i wyszedł na nowe 5-letnie minima. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 518 do 194, a 24 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capitalcom

DAX Intraday

Niskie otwarcie zostało wykorzystane do kupna przecenionych papierów i rynek nie zszedł już niżej. Nawet spadkowa reakcja na domknięcie luki intraday była niewielka… jakby rynek przeczuwał już działania FED. Ostatecznie DAX uporał się zarówno z piwotem tygodniowym i dziennym. Po chwilowej konsternacji na rynku o godzinie 13:00, DAX wybiera kierunek wzrostowy i trudno już graczom ignorować działania banków centralnych. DAX wygląda tu na silniejszego od SP500.

dax m30

Tymczasem dziś o poranku DAX już melduje się przy lokalnym oporze R1 9225 pkt a zarazem na maksimach z ubiegłego tygodnia. Coraz śmielej poczynają sobie byki na parkiecie i głębiej wchodzą w strefę oporu. Całe podejście jest dość powolne i mądrze prowadzone i w takim tempie rynek może dotrzeć do R2 a zarazem obszaru ostatniej niedomkniętej luki 9650 pkt. Poziom zmienności ADR “pozwala” na taki zasięg ruchu. Pierwsze ostrzeżenie dla byków po utracie tej szybkiej linii trendu pociągniętej od poniedziałkowego dołka. Natomiast ciągle pozytywnie powyżej dzinnego piwota, który do końca sesji będzie przy 8700 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here