Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 23.03.2017

Wczorajszą sesje na frankfurckim parkiecie można zaliczyć do udanej. Indeks DAX wzrósł o 1,14%. Dobre nastroje zapewnił EBC, który udzielił pożyczek europejskim bankom w kwocie około 233 mld w ramach operacji TLTRO, czyli dwa razy więcej, niż zakładał rynek. Pożyczki TLTRO udzielane bankom mają zerowe oprocentowanie, a nawet może spaść do poziomu stopy depozytowej, czyli -0,4%. W USA nieco gorsze nastroje ze względu na przełożone głosowanie nad ustawą ws. reformy systemu zdrowotnego. Zniesienie tak zwanego Obamacare jest warunkiem obniżenia podatków w Stanach Zjednoczonych, na co liczą inwestorzy na rynkach akcji. Indeks S&P 500 zakończył sesje lekko pod kreską wynoszącą -0,11%. Złe nastroje w USA nie udzieliły się Japończykom, którzy zdołali doprowadzić do wzrostów indeksu Nikkei o 0,93%.

Zarezerwuj Książkę

Indeks DAX ponownie wskoczył ponad poziom 12000 pkt., co jest dobrym znakiem dla byków. Kolejny poziom oporu znajduje się w okolicach 12200 pkt. Dzisiaj możemy mieć dosyć spokojną sesje ze względu na niezbyt bogaty kalendarz makroekonomiczny oraz koniec tygodnia.

DAX Intraday

Indeks po otwarciu rynku terminowego nie zdołał podejść pod poziom oporu R1 w pobliżu 12070 pkt. Dopiero przełamanie tego poziomu otworzy drogę do R2 w okolicach 12130 pkt. Z kolei przełamanie dzisiejszych minimów w pobliżu 12030 pkt. może spowodować ruch w stronę okrągłych 12000 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

09:30 – Indeks PMI dla przemysłu, wst. dla Niemiec
09:30 – Indeks PMI dla usług, wst. dla Niemiec
10:00 – Indeks PMI dla przemysłu, wst. dla strefy euro
10:00 – Indeks PMI dla usług, wst. dla strefy euro

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here