Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 23.01.2020

Wczoraj rynek we Frankfurcie DAX spadł o 0,93% głównie z uwagi na niskie otwarcie oraz dociskanie indeksu w końcówce sesji. Po zamknięciu giełd, kontrakt terminowy zwyżkował za WallStreet, gdzie udało się odrobić większość strat. Posiedzenie ECB przebiegło bez zaskoczeń w prowadzonej polityce monetarnej, Rada zwróciła uwagę na umiarkowany wzrost inflacji.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 4,22% a tymczasem spółka Deutsche Bank wzrosła o 1,48%. Najsłabiej wypadł Continental spadając 3,44% natomiast Deutsche Post stracił 2,57%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 463 do 219, a 69 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Rynek giełdowy po raz kolejny dostarcza wielu emocji po zamknięciu regularnej sesji, tak było również wczoraj, gdy DAX z minusów zdołał wygrzebać się nad kreskę. Dziś ta tendencja jest kontynuowana, gracze akcyjny akceptują nowe ceny na rynku. Rynek wspierają dobre dane PMI z Niemiec, które są jakby takim testem dla świeżych danych ZEW, te zaś wypadły rewelacyjnie. Zatem nowe szczyty historyczne mogą być w perspektywie kilku dni zaksięgowane. Póki co DAX utknął przy oporze R2 13 570 pkt.

dax m30

Liczyłem dziś na test dziennego piwota przy 13 455, jednak rynek dziś gra do jednej bramki. Być niedługo pojawi się odejście od oporu R2 przynajmniej do 13 525 pkt co byłoby z kolei ciekawym miejscem do dołączenia do trendu wzrostowego. Niżej testowany już dziś piwot tygodniowy 13 480 pkt. Natomiast wyjście nad 13 580 pkt to potencjalny ruch na nowe maksima i najdalej wysunięty punkt R3 dziś 13 640 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMedicalgorithmics ustalił cenę w nowej emisji na 18,25 zł. Kurs w górę o 14%
Następny artykułKurs euro do funta wybija z zakresu. EURGBP skieruje się do 0,83?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here