Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 22.10.2019

Niemiecki indeks DAX zyskał co prawda wczoraj 0,05% jednak problemy zaczęły się wieczorem kiedy to rynek za oceanem mocno zniżkował wybijając się z konsolidacji. Jak dotąd ok 20 procent firm podało wyniki, z czego ok 80% było powyżej prognoz. Inwestorzy martwią się jednak że dalej może być już gorzej.Ostatecznie jednak to DAX wygląda lepiej i ciągle pozostaje powyżej średniej 200-godzinowej.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Continental, która zyskała 4,13% a tymczasem spółka RWE wzrosła o 1,51%. Najsłabiej wypadł Fresenius Medical Care spadając aż 5,34% natomiast Wirecard był pod kreską 2,11%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 347 do 321, a 85 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Rynek poruszał się wczoraj pomiędzy dwoma strefami, od góry to maksima 17.10 a od dołu ważne zagęszczenie piwotów. Aktualnie to odchylenie w dół jest korygowane i można powiedzieć że nic wielkiego się nie wydarzyło, jednak rynek kasowy startuje dużo poniżej zamknięcia. Po godzinie 9 DAX rusza w kierunku piwota dziennego 12 720 pkt i tak jak wczoraj obserwowaliśmy test od góry tak na dzisiejszej sesji może dojść do zwrotu w dół.

dax m30

Lokalne wsparcie S1 12 650 już w sesji overnight przetestowane, jednak kiedy za oceanem niedźwiedzi sentyment będzie kontynuowany to możemy zobaczyć ruch w okolicę tygodniowego piwota 12 610 pkt. Natomiast powrót powyżej DP to prawdopodobny dalszy ruch między strefami. Stosunek zysku do ryzyka przy punkcie kierunkowym dla niedźwiedzi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here