Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 22.10.2018

Poniedziałkowa sesja zakończyła się umiarkowanym spadkiem o 0,26% na nieco wyższym obrocie niż tydzień wcześniej przy spadającej liczbie otwartych pozycji. Rozpoczął się sezon wyników spółek w Europie jak dotąd 32% spółek zanotowało wynik gorszy od prognoz, jak na razie więc wyniki wyglądają słabo, co idzie w parze z pogarszającą się sytuacją na wykresach.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Linde, która zyskała 3,60%, jednocześnie notując swoje historyczne maksima. Najsłabiej wypadł ThyssenKrupp tracąc 1,91% a BAYER stracił 1,35%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 422 do 275.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Poniedziałkowe wysokie otwarcie zostało wykorzystane do sprzedaży akcji, na koniec sesji DAX zszedł poniżej punktu kierunkowego, do realizacji pozycji długich z poziomu S1 zabrakło kilku pipsów. Początek tygodnia przynosi również oddalenie od piwota tygodniowego na poziomie 11 600 punktów – szczególnie dobrze widać to przy dzisiejszym niskim otwarciu, które od razu wypadło poniżej październikowego dołka.

dax m15

Tak duże ponad 150 punktowe odchylenie może zostać wykorzystane przynajmniej krótkoterminowo do podciągnięcia indeksu w rejon luki otwarcia, tym bardziej że cena przebywa w dolnym ograniczeniu kanału. Należy jednak być ostrożnym z uwagi na panujący na wyższym interwale trend spadkowy, a sama wymowa luki jest spadkowa.

Zobacz też: Poranny przegląd rynków

Patrząc szerzej cena dociera do najdalej położonego wsparcia miesięcznego S3 11 310, powinna to być ostatnia linia obrony na końcowe kilka sesji października, poziom S3 w układzie dziennym wypada w rejonie 11 270 punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here