Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 20.09.2019

Dzień trzech wiedźm zakończył się dla DAXa neutralnie, indeks wzrósł 0,08% choć kontrakt terminowy późnym wieczorem zniżkował. Seria wrześniowa kończy się w rejonie 12 450 pkt czyli niemal tak jak poprzednia w drugiej połowie czerwca. W piątek PPI m/m spadał -0,5% wobec prognozy 0%. Dziś nowa seria zaczyna się od mocnego uderzenia, po fatalnych danych PMI z Niemiec, co przekłada się na kondycję całej gospodarki strefy euro. DAX traci już ponad 1,5%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Merck, która zyskała 3,13% a tymczasem spółka RWE wzrosła o 2,92%. Najsłabiej wypadł Infineon Technologies spadając 3,67% natomiast Continental stracił 3,24%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 336 do 324, a 99 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Niemiecki DAX wygląda dziś jak spuszczony ze smyczy zwierz, który rzuca się na swoją ofiarę. Po wygaśnięciu wrześniowej serii potencjał do ruchu został jakby uwolniony i w poniedziałek mamy wybicie z progu zmienności. ADR spadał w ostatnich 2 tygodniach do niewiele ponad 100pkt natomiast dziś wartość ta rośnie ponad dwukrotnie.

Indeks po wybiciu linii trendu i kilku innych wsparć rusza w dół do najdalej wysuniętego S3 w skali intraday. Wielu graczy będzie tu łapać zapewne spadające noże, co jak na razie nie jest opłacalne, bowiem rynek łamie wszystkie wsparcia jak zapałki. Możliwe że pewne zatrzymanie zobaczymy w okolicach południa, do tego czasu na celowniku będzie obszar 12 250 pkt. W przypadku odbicia DAX może kierować się najpierw do 12 320 a następnie 12 350 pkt. Sytuacja póki co jest bardzo dynamiczna, do zatrzymania potrzeba zdecydowanie mniejszych świec i pojawiających się od dołu cieni.

dax m30

Z szerszej perspektywy należy zwrócić uwagę na tygodniowy piwot w okolicy 12 400 pkt który pokrywa się z miesięcznym oporem R1. W takiej sytuacji odpadnięcie od oporu może skutkować zwrotem do piwota miesięcznego który we wrześniu ciągle znajduje się nieco poniżej 11 900 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBIS: Największe banki są mniej podatne na recesję niż dziesięć lat temu
Następny artykułSzukamy, analizujemy, gramy” sentyment 23.09.2019 EUR/USD i USD/JPY
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here