Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 22.08.2019

DAX w przededniu końca tygodnia spada 0,47% i oddaje nieco wzrostu wywalczonego w tym tygodniu. Niemniej jednak kurs pozostaje powyżej 11 750 pkt na zamknięciu dnia, wspierany także przez wyprzedzające dane PMI z europejskich gospodarek. W Niemczech odczyt zarówno dla usług jak i co ważniejsze dla przemysłu był lepszy od oczekiwań. Ten ostatni wyniósł 43,6 pkt wobec 46,1 pkt. Podobnie lepiej sytuacja ma się w całej strefie euro.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka ThyssenKrupp, która zyskała 5,70% a tymczasem spółka Deutsche Bank wzrosła o 1,94%. Najsłabiej wypadł SAP tracąc 2,17% natomiast Vonovia straciła 1,42%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 360 do 315, a 88 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Po środowej mocnej sesji tak jak się tego spodziewałem nie było powtórki i inwestorzy liczący na szybką kontynuację trendu w górę mogli czuć się rozczarowani. Jedyne na co stać było byki to nadbicie maksimów (co potwierdza siłę trendu) jednak paliwa starczyło tylko do tygodniowego oporu R1 11 850 pkt. Od dołu podpórką okazałą się strefa 11760/40 będąc kilkukrotnie pod ostrzałem niedźwiedzi. Ostatecznie trend boczny przypomina “diament”, w mojej opinii powinien sprawdzić się jako formacja kontynuacji trendu. Warto więc poczekać na wybicie w górę przy zwiększonym wolumenie.

dax m30

Dziś akcja cenowa rozgrywa się powyżej dziennego piwota a cena podchodzi już powoli pod lokalny opór R1 11 830 pkt. W przypadku napływu zleceń sprzedaży można spodziewać się ruchu w dół jednak potencjał spadku może być ograniczony do linii trendu. Wybicie oporu powinno skutkować ruchem w kierunku kolejnego piwota R2 powyżej 11 900 pkt. Warto mieć na uwadze że linie horyzontalne są dziś wąskie co sprzyja trendowym sesjom. O godzinie 16.00 głos zabierze Powell w Jackson Hole; ponadto trwa pozycjonowanie pod zamknięcie tygodnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here