Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 22.08.2017

Na wtorkowej sesji niemiecki index DAX wzrósł o 1,35%, tym samym przełamał serię dni spadkowych. Już od startu widać było inicjatywę kupujących, tak pozostało do końca sesji. Rynek zamknął się powyżej okrągłego poziomu 12 200 punktów.

Te artykuły również Cię zainteresują
O godzinie 11:00 poznaliśmy dane dotyczące sentymentu ZEW, który obrazuje nastroje i opinie dotyczące rozwoju sytuacji gospodarczej w Niemczech w kolejnych 6 miesiącach. Odczyt na poziomie 10 wypadł co najmniej blado na tle prognoz 14,5 oraz poprzedniej wartości 17,5. Index ten nie ma znaczącej wagi w przypadku kształtowania się niemieckiego PKB, jednak należy zanotować trzeci z rzędu spadek tego wskaźnika.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Nie udało się niestety zająć pozycji długiej, rynek nie wykazał chęci spadków, dlatego spróbowałem sprzedać wczorajsze odchylenie przy oporze S2 12 220. Kurs przez dłuższą chwilę tam się zatrzymał, jednak aż do zamknięcia kontynuował rajd w górę, pozycja została zamknięta na minusie.

Tylko 2 spółki zakończyły dzień pod kreską: Commerzbank, tutaj sytuacja wygląda dobrze w długim terminie oraz Deutsche Bank, gdzie kurs zanotował wielomiesięczne minima. Dobrze radziły sobie: Frasenius ze wzrostem ponad 3%, Linde oraz Blue Chipy Bayer i BASF z solidnym wzrostem przekraczającym 2%.

DAX Intraday

Dziś pierwszy punkt do zakupu to okolice DPV, rynek po godzinie 9:00 zanotował wyższe poziomy niż wczoraj. Krótkoterminowe wykupienie może wymusić korektę, dopóki jednak przebywamy powyżej 12 200 większe prawdopodobieństwo dla longów.

DAX Longterm

Kurs po raz 4 zbliżył się do miesięcznego pivota w sierpniu, dodatkowo przebiegająca spadkowa linia trendu każde postawić predykcję na spadki. Wiele jednak zostało “uwięzionych” krótkich pozycji przy tygodniowym Inside Bar.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here