Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 20.07.2018

Niemiecki DAX spadł w piątek o blisko 1% na nieco podwyższonym wolumenie, natomiast w całym tygodniu strata wyniosła 0,39% a notowania ponownie zwróciły się w kierunku 12 500 punktów. W tym samym czasie SP500 niemal nie zmienił swojej wartości (-0,08%), kończąc tydzień blisko 2800 punktów. W piątek dane z niemieckiej gospodarki nie zaskoczyły, PPI m/m wyniosło 0,3% czyli zgodnie z oczekiwaniami analityków.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka RWE, która zyskała 1,33%, tymczasem spółka Beiersdorf wzrosła o 0,67%. Najsłabiej wypadł ThyssenKrupp spadając aż 3,06%, a Volkswagen był pod kreską 2,26%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 447 do 249.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

W piątek DAX dwiema mocnymi falami spadł w okolicę 12 500 punktów do piwota miesięcznego, czym zanegował atak popytu z 17.lipca. Dodatkowo dzisiejsze otwarcie pod poziomem kierunkowym (12 560) stawia stronę popytową w trudniejszej sytuacji. Najbliższe wsparcie S1 znajduje się przy 12 425 punktów i wydaje się, że rynek tam zmierza w pierwszej kolejności. Opory to odpowiednio ww. piwot dzienny oraz wyżej R1 – 12 668.

W szerszym układzie widać jak rynek spenetrował kanał średnich DMA 200, najpierw dolne ograniczenie a następnie górne, dodatkowo DAX domknął lukę która miała miejsce w połowie czerwca. Zatem strefa 12 750-12650 urasta do silnego średnioterminowego oporu w następnych dniach i tygodniach. Istotne wsparcie nieco poniżej 12 400 punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDomenomania [DOA] – kolejny raz w rejonie 1 zł – analiza na zamówienie
Następny artykułPrzetrwa zaledwie 44% projektów ICO
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here