Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 22.05.2019

Niemiecki DAX zyskał wczoraj 0,21% mimo że była to druga sesja wzrostowa z rzędu to obroty pozostawiają wiele do życzenia. Inwestorzy przyjmują postawę wyczekującą w obawie o przedłużające się napięcia na linii USA – Chiny. Podobną postawę przyjmują członkowie FED, na wczorajszych “minutkach” dowiedzieliśmy się, że bank centralny nie będzie podejmować gwałtownych działań szczególnie w obliczu umiarkowanego wzrostu gospodarczego. Pojawiają się również znane ryzyka, w tym przejściowe obniżenie inflacji.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 5,00% a tymczasem spółka Adidas wzrosła o 2,06%. Najsłabiej wypadł Daimler spadając 2,48% natomiast Deutsche Lufthansa straciła 1,98%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 373 do 329.

DAX Intraday

Notowania wczoraj poruszały się pomiędzy lokalnymi poziomami S1 i R1 tworząc kształt diamentu, który nie dawał jednoznacznej odpowiedzi co do dalszego kierunku. Pośrodku znajdują się kluczowe poziomy piwotowe o których wspominałem w poprzednich wpisach. Dziś rynek otwiera się poniżej punktu kierunkowego 12 133 pkt i od razu zmierza na południe testując minima z poniedziałku. Spodziewam się chwilowej reakcji popytu przy nadbiciu dołka po czym kontynuacji spadku w rejon najdalszego punktu S3 ok 11 900 pkt. Przy tym okrągłym poziomie znajduje się dość szeroka strefa wsparcia zbudowana z piwotów tygodniowych i miesięcznych WS1+MS1.

dax m30

Gdyby jednak popyt zmobilizował się wokół 11 970 pkt  a inwestorzy przetrawili słabsze dane z europejskich gospodarek to kupujący mogą podchwycić temat podwójnego dna. Wówczas naturalnym magnesem dla ceny byłaby luka otwarcia oraz punkt kierunkowy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin wzrośnie dzięki podziałowi nagrody za wydobycie – mówi Brian Kelly
Następny artykułKurs CD Projekt (CDR) wkrótce po 255 zł? Rekordowa rekomendacja z USA
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here