Naga Markets


Niemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 18.04.2019

Czwartek był ostatnim dniem handlowym, wówczas przy zwiększonych obrotach indeks DAX wzrósł o 0,57%. Była to siódma z rzędu sesja wzrostowa a kwietniowy bilans byków jak na razie jest dość imponujący. Warto wspomnieć też o danych PMI które zostały opublikowane, odczyt dla produkcji ponownie rozczarował (44,5 pkt) i był gorszy trzeci miesiąc z rzędu, także rewizja danych w dół. Natomiast w usługach dużo lepiej, ta gałąź niemieckiej gospodarki ciągnie w górę 55,6 wobec prognozy 55 pkt.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Daimler, która zyskała 2,12% a tymczasem spółka Vonovia wzrosła o 1,44%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając 1,96% natomiast Fresenius Medical Care stracił 1,71%.

DAX Intraday

Głębsze zejście na czwartkowej sesji zostało wykorzystane do kupna i rynek szybko poprawił nowe maksima, przez co na wykresie dziennym pojawiła się kolejna biała świeca. Cały czas notowania kształtują się bliżej górnego ograniczenia kanału, warto zauważyć że przy każdym wyjściu ponad linię cena szybko wracała w zakres kanału.

Ostatnie kilka dni świątecznych nie spowodowało dużej luki na otwarciu wtorkowej sesji, gracze akceptują o poranku wysokie wyceny niemieckich akcji. Po otwarciu rynku kasowego DAX kieruje się w stronę piwota dziennego 12 226 pkt, gdzie dodatkowo znajduje się strefa wsparcia wynikająca z wymienności poziomów (DAX konsekwentnie broni te miejsca, co szczególnie było widoczne na ostatniej sesji).

dax m30

Najbliższy lokalny punkt oporu to oprócz poprzedniego high opór R1 zlokalizowany dopiero przy 12 330 pkt. Co ciekawe ten poziom to także zniesienie 61,8% c ałego spadku od ATH w 2018 roku. Piwot tygodniowy na kolejne dni znajduje się przy 12 185 pkt, dolne ograniczenie kanału wokół S1 czyli 12 160 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułElon Musk: Tesla buduje „najlepsze mikroprocesory na świecie”, Nvidia niepotrzebna?
Następny artykułKurs dolara (USD) czeka na PKB, funt bez bodźców
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here