Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 20.03.2020

Piątkowa sesja zakończyła się wzrostem niemieckiego indeksu o 3,7% jednak nie przysłoniło to negatywnej wymowy tygodniowej świecy. W mijającej marcowej serii kontrakt terminowy traci 1/3 swojej wartości i zamyka się pod poziomem 9 tyś pkt. Podobnie było na giełdach w USA i Azji, co ciekawe jednak to w Chinach a więc ognisku wirusa – indeks SHC nadal broni lutowego dołka. Tymczasem inflacja producentów w Niemczech spada mocniej niż oczekiwano do -0,4% m/m – poinformował Destatis.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka HeidelbergCement która zyskała 11,51% a tymczasem spółka Fresenius wzrosła o 10,11%. Najsłabiej wypadł E.ON spadając 3,54% a Munchener Ruck był pod kreską 3,51%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 489 do 213, a 28 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capitalcom

DAX Intraday

W piątek paliwa do wzrostu zabrakło już w południe a szeroka bariera od 9100 do 9300 pkt jest jak dotąd nieprzenikniona. Tak więc poziom docelowy dla oRGR nie został zrealizowany i DAX odwraca się mocniej niż myślałem. Dziś niskie otwarcie nie wywołało fali wyprzedaży i jak dotąd zostało wykorzystane do kupna a raczej podciągnięcie indeksu w rejon neutralny czyli piątkowego zamknięcia.

dax m30

Skorygowany piwot tygodniowy właśnie na celowniku wokół 8600 pkt. Zawahanie popytu w tym momencie  to szansa na testowanie minimum S1 8320 pkt a nawet niżej czyli dołka z ubiegłego tygodnia ~8k pkt. Wyżej dzienny piwot 8755 i dopiero wyjście nad pozwoli na poprawę sentymentu.

SP500 jest tu wyraźnie słabszy a D. Trump nie uspokoił w piątek rynku. Sentyment spadkowy jest kontynuowany i za oceanem duża luka w dół, bez presji popytu. Rynek może dyskontować już masowe zakażenia wirusem COVID19.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here