Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 21.10.2019

DAX zyskiwał wczoraj solidne 0,90% i to spowodowało że rynek melduje się już przy szczycie z 17. października. Podobnie SP500 który powraca wyraźnie nad 3 tyś punktów. Rynki pcha do góry postęp w negocjacjach handlowych, spekuluje się że porozumienie ma zostać podpisane podczas Forum APEC w Santiago 11-17 listopada. Do tej pory inwestorzy będą spoglądać na wyniki kwartalne spółek, a te są obiecujące. Poznane wczoraj dane PPI z Niemiec były lepsze wzrost 0,1% wobec prognozowanego spadku -0,1%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 7,08% a tymczasem spółka Infineon Technologies wzrosła o 4,10%. Najsłabiej wypadła Deutsche Boerse spadając 2,31% natomiast MTU Aero Engines straciła 1,28%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 470 do 210, a 77 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Indeks przez całą sesję poniedziałkową pozostawał powyżej piwota dziennego co przełożyło się na presję popytową. I tak niedługo później DAX dotarł do oporu R1 a przed otwarciem rynku w USA do oporu R2 12 745 pkt. Kluczowe było wyjście z neutralnej strefy a obecnie rynek znalazł się już w obrębie knota z 17. października – jednym słowem testując maksima. Spodziewam się cofnięcia do dziennego piwota po czym jeszcze próby wyprowadzenia kontry na nowy szczyt. Lokalny opór R1 12 800 pkt, natomiast opór tygodniowy znajduje się przy 12 845 pkt.

dax m30

Wskazówką będzie zachowanie ceny właśnie przy dziennym piwocie, ponieważ jego utrata położy się cieniem na dalsze zrosty w krótkim terminie. Wówczas pierwsze lokalne wsparcie S1 w okolicy wczorajszego otwarcia 12 660 pkt. Piwot tygodniowy dla przypomnienia nieco powyżej 12 600, który powinien przyciągać cenę.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here