TMS


Niemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 19.10.2018

Piątkowa sesja była dość słabym zakończeniem mieszanego tygodnia na niemieckim rynku giełdowym. DAX stracił 0,31% i była to trzecia z rzędu sesja na minusie. Bilans tygodnia to +0,26% co oznacza wyhamowanie spadku na tygodniach ale też pewną niemoc jeśli chodzi kupujących, którzy oddali niemal większość wypracowanego zysku. Przebicie tegorocznych dołków stało się zatem faktem.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka RWE, która zyskała 2,10% a tymczasem spółka Wirecard wzrosła o 2,08%. Najsłabiej wypadła Deutsche Lufthansa tracąc aż 6,06% – akcje lotniczej spółki są na rocznych minimach, natomiast ThyssenKrupp był pod kreską 4,02%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 447 do 254.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Poniedziałkowa luka o wielkości 40 punktów pozwoliła na wybicie górą z formującego się przez całą piątkową sesję trójkąta, tak że DAX już  poranku dotarł do oporu R2. Dlatego na starcie byki mają małą przewagę i po korekcie do R1 oraz tygodniowego pivota przy 11 600 punktów możemy zobaczyć atak na nowe maksima intraday (nawet 11 730). Z drugiej strony jednak opór z poprzedniego tygodnia 11 700 nadal obowiązuje co pozwala myśleć o domknięciu luki przy dziennym piwocie. Lokalne wsparcie dopiero przy 11 480 punktów.

dax m15

Co ciekawe, na Wall Street indeks SP500 pokonał dziś czwartkowe minima, DAX w tym kontekście jest mocniejszy, dlatego przy wzroście za oceanem po 15:30, w europie możemy zobaczyć siłę.

Spoglądając jeszcze na wykres sezonowości, widać że w ostatnich 5 latach grudniowy kontrakt na DAX średnio rósł (brązowa linia). Najbliższe tygodnie czyli końcówka października a także cały listopad mogą okazać się dobrym czasem dla niemieckich akcji.

dax wykres sezonowyInvest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here