Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 21.08.2017

Poniedziałkowa sesja rozpoczynająca tydzień, zakończyła się spadkiem o 0,82%, była to trzecia sesja spadkowa z rzędu, po takiej serii zwyczajowo następowało odbicie. W początkowej fazie rynek zanotował spadek w okolicę piątkowych minimów aby w drugiej części sesji z hukiem przełamać wsparcie. Tym samym niemiecki DAX znów zbliżył się do psychologicznego poziomu 12 tysięcy punktów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kalendarz makro nie obfitował w wydarzenia, jednak w dalszej części tygodnia oczy inwestorów zostaną zwrócone ku sympozjum w Jackson Hole. Wystąpi szefowa Fed, Janet Yellen oraz prezes ECB, Mario Draghi. Mało prawdopodobnym jest by zaskoczyli oni rynek czymś nadzwyczajnym, jednak każde ich słowo zostanie bardzo dokładnie i wnikliwie przeanalizowane – szczególnie na temat rozpoczęcia procesu wygaszania programu QE.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Kurs DAXa bardzo dobrze współpracował z wyznaczonymi poziomami wejścia i realizacji pozycji. Po osiągnięciu TP, rynek gwałtownie spadł aż do wsparcia S2 od którego dość precyzyjnie się odbił. Spółki które ciągnęły w dół to ThyssenKrupp, Deutsche Bank i E.ON. Tylko 2 komponenty zanotowały wzrost: Lufthansa i Vonovia.

DAX Intraday

Kurs od rana dynamicznie zwyżkuje, co niewątpliwie cieszy inwestorów posiadających niemieckie papiery. Do wejścia w long poziom DPV 12 080. Po godzinie 9:00 rynek testuje poziom wczorajszego maximum, jest to również poziom DR1, szybsi gracze mogą spróbować sprzedawać. Bezpieczniejszym jednak byłby poziom 12 222, wydaje się być on jednak zbyt odległy.

DAX Longterm

Domknięta luka hossy zwiastuje zakończenie spadków, choć z drugiej strony wybity poziom minimum z poprzedniego tygodnia – realizacja inside bara W1. Silne podejście w górę może wywołać falę uciekania krótkich pozycji – short squeeze czyli bear trap.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here