Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 19.07.2019

Niemiecki DAX zyskiwał w ostatni piątek 0,26% jednak początkowa faza umocnienia indeksu została wykorzystana do sprzedaży akcji i ostatecznie indeks kończy sesję w pobliżu otwarcia. Pół procentowy spadek w całym tygodniu sprawił że mamy kolejny tydzień na minusie, głównie z uwagi na czwartkową lukę w dół. W piątek zostały opublikowane dane PPI m/m w Niemczech. Ceny producentów spadły niespodziewanie do -0,4% podczas gdy analitycy spodziewali się łagodnego spadku o 0,1%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała aż 5,27% a tymczasem spółka Continental wzrosła o 2,82%. Najsłabiej wypadł Deutsche Bank spadając 1,20% natomiast SAP stracił 1,16%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 412 do 268, a 83 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Początkowa faza sesji w piątek to domknięcie luki spadkowej z 18. lipca, fakt ten szczególnie dobrze widoczny jest w notowaniach instrumentu bazowego. Wyjście powyżej 12 300 pkt było krótkotrwałe i zniechęcone byki musiały odpuścić. Wiązało się to także z lokalnym oporem R1 oraz górnym ograniczeniem kanału w którym to kurs DAXa porusza się w ostatnich kilkunastu godzinach. Mimo słabości bykom udało się utrzymać powyżej 12 200 pkt przez co ostatni dołek został utrzymany i to pomimo piątkowej wyprzedaży na Wall Street.

dax m30

Dziś w sesji overnight DAX miał problemy z utrzymaniem się w kanale wzrostowym co może być już na starcie niepokojące. Kolejne godziny to opanowanie sytuacji i próba wyjścia powyżej punktu kierunkowego 12 550 pkt. Spodziewam się jeszcze zaatakowania piwota tygodniowego tuż poniżej 12 300 pkt po czym spadku poniżej piątkowych minimów. Ten kanał wzrostowy przypomina flagę dlatego większe prawdopodobieństwo jest po stronie kontynuacji trendu spadkowego. Lokalne wsparcie S1 przy 12 175 pkt i niżej 12 140 pkt czyli miesięczny piwot który powinien działać jak magnes w tym tygodniu. Poprawa sytuacji dopiero po wyjściu nad tygodniowy piwot, wówczas szukałbym re-testu od góry dla pozycji długich z celem nawet 12 400 pkt.

Brak dziś istotnych danych makro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 22.07.2019 EUR/USD, USD/JPY
Następny artykułEBC: LibraCoin nie zostanie uruchomiony bez zgody władz
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here