Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 21.05.2019

Niemiecki DAX zyskał we wtorek 0,85% po słabej sesji dzień wcześniej choć na niższym obrocie, co pokazuje że poniedziałkowa sesja miała większą siłę rażenia. Rosła także giełda za oceanem, głownie spółki technologiczne które odbijają po złagodzeniu stanowiska USA wobec firmy Huawei. Tymczasem OECD obniża prognozę globalnego wzrostu PKB do 3,2% i wskazuje czynniki geopolityczne jako ograniczające wzrost w średnim terminie.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka ThyssenKrupp, która zyskała 4,79% a tymczasem spółka Wirecard wzrosła o 4,38%. Najsłabiej wypadł Beiersdorf spadając 1,18%, natomiast Deutsch e Telekom stracił 1,10%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 438 do 260.

DAX Intraday

Najważniejszym wydarzeniem wczoraj z punktu widzenia analizy technicznej był powrót powyżej 12 120 pkt, choć akcja cenowa była dość powolna to udało się zamknąć dzień powyżej. Dzisiejsza sesja będzie ważna bowiem DAX jest w newralgicznym punkcie, obecnie znajdujemy się w połowie drogi pomiędzy szczytem z 16 maja a dołkiem 20 maja. Jeśli byki będą kontynuować ruch na północ to dość szybko możemy zobaczyć 12 200 pkt oraz nieco wyżej R2 12 250 pkt.

dax m15

W przeciwnym wypadku, jeśli obecna kilkunastogodzinna konsolidacja okaże się być dystrybucją to spodziewam się ruchu do 12 075 pkt następnie próby powrotu do poziomów neutralnych (punkt kierunkowy) oraz kolejnej fali spadków w kierunku tego tygodniowego dołka 12 tyś pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTen Square Games zwiększa przychody o 215% w I kw. 2019. Kurs spółki jednak traci
Następny artykułTheresa May znowu z porażką? Kurs funta traci po wtorkowym wystąpieniu
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here