Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 21.02.2019

DAX zyskał na czwartkowej sesji zaledwie 0,19% i była to trzecia z rzędu sesja dla giełdowych byków, przez co w całym tygodniu indeks rośnie o solidny 1 procent; najgorzej zachował się brytyjski FTSE tracąc 0,85%. Opublikowane dane PMI z Niemiec wykazują pewne rozwarstwienie, z sektora produkcyjnego odczyt wyniósł 47,6 wobec 49,7 prognoza; natomiast PMI dla usług to wzrost aż do 55,1 pkt wobec 52,8 pkt. Tendencje dla całej strefy euro wyglądają podobnie.

Nowotny z ECB powiedział w czwartek, że bankierzy zastanawiają nad dalszą normalizacją polityki pieniężnej w obawie przed dalszym spowolnieniem.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius, która zyskała 2,29% a tymczasem spółka Linde wzrosła o 1,68%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając 3,46%, natomiast RWE straciła 1,34%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 377 do 313.

DAX Intraday

Wczorajsza sesja to raczej wyczekiwanie, próba sforsowania za pierwszym razem tygodniowego oporu 11 450 pkt nie powiodła się, jednak rynek zdołał utrzymać się nad 11 400 pkt. Zatem sesja może zostać potraktowania jako korekta środowego wzrostu (pullback), bowiem punkt kierunkowy został nienaruszony.

dax m30

Dziś rynek powoli porusza się w górę, na wyciągnięcie ręki jest już lokalny poziom oporu R1 – 11 466 pkt, zawahanie popytu w tym miejscu może doprowadzić do napływu ofert sprzedaży i gry na podwójny szczyt.  Natomiast gładkie pokonanie szczytu to zaproszenie do kontynuacji zwyżki nawet do 11 518 pkt. Punkt kierunkowy na dziś: 11 423 pkt.

O godzinie 10:00 poznamy jeszcze wskaźnik IFO z Niemiec.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułVitalik Buterin zdradza jakie kryptowaluty posiada w portfelu
Następny artykułCommerzbank, Siemens i Continental przeprowadziły pilotażową transakcję za pomocą blockchaina
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here