Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 21.01.2020

Rynek dołożył wczoraj 0,05% do kapitalizacji, i choć wydaje się to niewiele to wynik nie oddaje w pełni tego co wydarzyło się podczas sesji giełdowej. Poranne spadki zostały powstrzymane i po południu DAX zwyżkował tworząc formację “V”. Ostatecznie bilans był pozytywny a to trzecia z rzędu sesja na plusie. Wskaźnik ZEW z Niemiec bardzo mocno zaskoczył, odczyt na poziomie 26,7 pkt był dużo wyższy od prognoz 15,2 pkt. To najwyższy poziom od lipca 2015 roku.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius, która zyskała 1,81% a tymczasem spółka Deutsche Boerse wzrosła o 1,36%. Najsłabiej wypadła Deutsche Lufthansa spadając 3,38% natomiast Continental stracił 1,78%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 401 do 267, a 83 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - handluj już od 80 PLN! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Wczoraj wspominałem o tej batalii wokół piwota tygodniowego, z której jak się później okazało bykom udało się wyjść cało. Ta pułapka na sprzedających była potrzebna aby rynek mógł się schłodzić i wykonać atak na szczyt historyczny. To właśnie dzieje się dziś pod osłoną nocy, kiedy to DAX poprawia ATH nieopodal 13 600 pkt. Po otwarciu jednak próba kontynuacji okazała się fiaskiem i rynek cofa się do wybitego oporu. Na razie nie jest to nic niepokojącego, lecz w perspektywie całej sesji możemy być raczej świadkami konsolidacji. Wszak obecne poziomy są już istotne dla wszystkich uczestników rynku a nie tylko intraday.

dax m30

W interwale M30 pojawia się spadkowa formacja harmoniczna z punktem reakcji D na poziomie 127,2% fibo 13 615 pkt. Pierwsze cofnięcie już miało miejsce, natomiast kolejne wsparcie w okolicach dziennego piwota 13 510 pkt. Póki co spodziewam się jeszcze jednego ataku na dobowe maksima a następnie właściwej korekty.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here