Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 20.12.2018

Czwartek nie był zbyt optymistyczny dla posiadaczy akcji, indeks DAX spadł o 1,44%, głównie za sprawą niskiego otwarcia. W dalszej części sesji kontrakt terminowy spadał nawet poniżej poziomu 10 500 punktów. Podobnie sytuacja wygląda sytuacja na Wall Street gdzie nie cichną echa środowej podwyżki stóp procentowych, to już dziewiąta podwyżka w całym cyklu od 2015 roku.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Henkel, która zyskała 1,12% a tymczasem spółka Merck wzrosła o 0,13%. Najsłabiej wypadł Deutsche Bank spadając aż 7,04% i wychodząc na nowe 5 letnie minima, natomiast Wirecard stracił 5,22%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 616 do 105.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Wczoraj na fixingu graczom udało się zepchnąć notowania poniżej minimum, Wall Street nie pozostawia wyboru i spadki są kontynuowane. Dzienny piwot pozostał nietknięty a kurs oddala się coraz bardziej od poziomu 10 700 punktów co nie wróży najlepiej na ostatnią sesję przed wygasaniem pochodnych. Na wykresie intraday pojawia się wzrostowa formacja harmoniczna, to daje pewne nadzieje na wzrost, jak dotąd doprowadziła tylko do niewielkiego odbicia. Dzisiaj notowania pozostają poniżej punktu kierunkowego 10 560 pkt presja w dół nadal jest utrzymywana w tych pierwszych godzinach handlu.

Pierwsze wsparcie w rejonie dolnego ograniczenia tego niewielkiego kanału spadkowego oraz piwot S1 ok 10 450 pkt, istnieje duże prawodpodobieństwo że rynek się tam znajdzie. Jeśli chodzi o opór to cała strefa rozciągająca się od 10600 do 10 650 pkt. Należy pamiętać o dzisiejszym wygasaniu kontraktów i instrumentów pochodnych, gdzie może wydarzyć się niemal wszystko.

dax m15tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPKB Zjednoczonego Królestwa rośnie w tempie 1,5% rocznie
Następny artykułHandel na DAX – webinar Comparic.pl dzisiaj o 20:00
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here