Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 20.11.2019

Niemiecki indeks stracił wczoraj blisko pół procent, to największe jednodniowe obsunięcie od niemal 2 tygodni. Co prawda udało się bykom utrzymać powyżej 13 100 pkt, jednak kontrakt terminowy w sesji wieczornej spadał. Ponadto wczorajsza luka nie została domknięta. Po wczorajszych FED Minutes ujawniono, większość członków Fed uważa obecny poziom stóp procentowych za właściwy. Centralni dostrzegaj ą jednak ryzyka związane ze wzrostem światowego PKB oraz w handlu międzynarodowym.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka HeidelbergCement, która zyskała 0,45% a tymczasem spółka Munchener Ruck wzrosła o 0,43%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając 3,30% natomiast Deutsche Lufthansa straciła 2,54%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 435 do 235, a 90 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Wczorajszy spadek wygląda dość niepokojąco i mimo wyciągnięcia indeksu do góry “za uszy” to obecnie rynek jest handlowany poniżej ceny z fixingu. Inwestorzy na akcjach mogą zareagować na te nocne spadki dopiero dziś o poranku. DAX znajduje się poniżej punktu kierunkowego 13 130 pkt i ponownie testuje lokalne wsparcie S1 13 060 pkt. Wygląda na to że byki stać tylko na załatanie luki a kurs może już zmierzać w rejon okrągłych 13 tyś lub nieco niżej do 12 977 pkt czyli tygodniowe wsparcie S2.

dax m30

Z negatywnych czynników to na pewno także wybicie z wzrostowego kanału, który DAX tworzył od 17 października a także potencjalny układ flagi na pullbacku dobrze widoczny z interwału H4.

Na dzisiejszej sesji, gdyby rynek zdecydował się na podwójne dno z obszaru wsparcia to możemy zobaczyć ponowne podejście w rejon DP a nawet wyżej do ok 13 150 pkt. Wczorajsza luka czeka na domknięcie przy 13 200 pkt. O godzinie 13:30 głos zabierze prezes ECB co może powodować większą zmienność.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here