Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 18.10.2019

Niemiecki DAX co prawda stracił w piątek 0,12% to w całym tygodniu był nad kreską niemal 1%. To pozwoliło na zaatakowanie poziomu 12 800 pkt nie widzianego jeszcze w 2019 roku. W piątek na rynku ciążyły słabe dane PKB z Chin, gdzie wzrost gospodarczy wyniósł 6% zamiast oczekiwanych 6,1%; to kolejny spadek wskaźnika. Tymczasem w USA trwa sezon wyników spółek, jak dotąd opublikowano ok 1/6 raportów z SP500 z których ponad 80% okazało się lepszych od oczekiwań.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Allianz, która zyskała 1,28% a tymczasem spółka Munchener Ruck wzrosła o 1,14%. Najsłabiej wypadła Wirecard spadając aż 6,95% natomiast Fresenius stracił 2,53%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 417 do 249, a 91 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Rynek trwał w piątek w konsolidacji, gracze nie mogli się zdecydować w końcówce tygodnia a zza oceanu nie pojawił się żaden istotny impuls, który nie byłby w cenach. Pierwsza próba odreagowania spadku zakończyła się na dziennym piwocie 12 690 i po dwukrotnym teście DAX skierował się na południe. Wygląda na to że punktują niedźwiedzie odbijając od dolnego ograniczenia kanału.

dax m30

Poniedziałek przynosi jak dotąd niewielkie wahania, luka otwarcia już załatana i DAX testuje dzienny piwot 12 645 pkt. Utrzymanie powyżej niego da szanse na powrót do wzrostu przynajmniej do R1 12 700 a nawet wyżek w kierunku 12 745 pkt. Tymczasem DAX pozostaje w neutralnej strefie oznaczonej kolorem pomarańczowym i dopiero opuszczenie jej zasygnalizuje ruch kierunkowy. Piwot tygodniowy przez kolejne dni przy 12 610 pkt natomiast lokalne wsparcie S1 kilkanaście punktów niżej – to pierwszy silniejszy bastion byków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here