Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 20.09.2017

DAX w trakcie środowej sesji zyskiwał trochę ponad 7 punktów zamykając się na pułapie 12569.17 (+0.06% wobec punktu otwarcia). Wrześniowa korekta wzrostowa po pokonaniu bariery 12410.00 ma pewne problemy z dalszą aprecjacją i cena już od siedmiu sesji porusza się w kanale bocznym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wpływ na umocnienie niemieckiego indeksu miała między innymi spółka Uniper, która zyskiwała niespełna 6% w przeciągu dnia handlowego oraz RWE (+3,32%). Po drugiej, czerwone stronie, najsilniej traciło przedsiębiorstwo Hochtief, bo aż 7%.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Powodem wyhamowania wzrostów na DAXie są niezaprzeczalnie zbliżające się wielkimi krokami wybory parlamentarne do Bundestagu, które będą miały miejsce już 24 września. Zgodnie z najnowszymi sondażami INSA, Angela Merkel i jej CDU cały czas liczyć może na znaczne poparcie w stosunku do opozycyjnego SPD (33% vs 22%). Ryki w tym momencie wyceniają scenariusz wygranej niemieckiej Kanclerz – jeżeli więc wyniki wyborów pokryją się z oczekiwaniami, aprecjacja DAXa powinna być tylko formalnością.

DAX Intraday

Poranna fala zmienności jeżeli przed otwarciem rynku kasowego była wywołana najprawdopodobniej dyskontowaniem wczorajszego przebiegu podsumowania posiedzenia FOMC.  Notowania nieskutecznie testowały maksima z 18 września, powracając na początku dnia również pod szczyty wczorajszego poranka na 12593.30. Pokonany został jednocześnie dzienny pivot , co może być pozytywnym sygnałem dla niemieckich niedźwiedzi.

DAX Longterm

W szerszej perspektywie widzimy natomiast, że notowania skutecznie walczą ze strefą oporu wzmacnianą przez 61,8% zniesienia Fibonacciego. Utrzymanie takiej koniunktury przed niemieckimi wyborami może być dobrą wróżbą przed startem nowego tygodnia. Scenariusz spadkowy zrealizuje się w momencie, gdy przewaga uzyskana przez CDU w trakcie weekendowych wyborów okaże się zbyt mała, aby móc podejmować próby formowania samodzielnego rządu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here