Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 18.08.2018

W trakcie sesji poniedziałkowej niemiecki DAX kontynuował odbicie po re-teście istotnej strefy wsparcia rysowanej na wysokości minimów czerwcowo-lipcowych (12130 pkt.). Pozytywne nastawienie do byczego odbicia widać również we wtorek – na początku sesji benchmark giełdy zyskuje bowiem 0,28%.

Na poniższym wykresie wyraźnie widać, że notowania są blokowane przez część lipcowych dołków i że okolice 12360-12390 w najbliższym czasie mogą odgrywać rolę krótkoterminowego oporu. Dopóki nie zostanie pokonany, kierunek ruchów to wspomniane powyżej wsparcie 12130 pkt.

Tradingview.com

DAX intraday

W godzinach po- i przedsesyjnych DAX nie charakteryzował się większą zmiennością, rozpoczynając dzień od wzrostów oscylujących w zakresie wąskiego kanału. Jego wybicie będzie warunkowało kolejne ruchy, które z kolei może ograniczać dzienny pivot 12270 od strony południowej oraz pivot R1 12427 od strony północnej.

Tradingview.com

Na notowania DAXa wpływ mają między innymi rozbudzone nadzieje dotyczące porozumienia pomiędzy Stanami Zjednoczonymi oraz Chinami w trwającej wojnie handlowej, która osłabiała indeks przez ostatnie trzy tygodnie. Zdaniem analityków prawdziwego rozpędu byczej siły możemy spodziewać się dopiero po przełamaniu oporu na okrągłym poziomie 12,5 tys. pkt.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA MarketsConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here