Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 18.08.2017

Piątkowa sesja na indeksie DAX zakończyła się spadkiem o 0,51%, była to druga z rzędu spadkowa sesja. Początkowe zejście, sprowadziło kurs poniżej poziomu 12 100 punktów i był to najniższy poziom zanotowany na tej sesji.

Te artykuły również Cię zainteresują
O godzinie 8:00 poznaliśmy dane dotyczące cen producentów w Niemczech. Wskaźnik wzrósł o 0,2% m/m podczas gdy analitycy nie spodziewali się wzrostów. W lipcu ceny produktów przemysłowych podniosły się o 2,3% w odniesieniu do korespondującego miesiąca roku ubiegłego.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Po południu rynek odbił się od wskazywanego ostatnio poziomu S1 i powędrował ku górze. Ruch nie był dynamiczny, była to raczej ciężka przeprawa byków i walka o każdy punkt w górę. Ostatecznie rynek w godzinach wieczornych osiągnął poziom kierunkowy DP w okolicy 12 190 punktów.

Na ostatniej sesji słabo radziły sobie papiery farmaceutycznego Mercx. Po dużym spadku w lipcu, kurs kontynuuje przecenę i zmierza do testowania rocznego minimum na poziomie 89euro. Dobrze radziła sobie grupa ubezpieczeniowa MUENCH RUECKVERS specjalizująca się w ocenie ryzyka.

DAX Intraday

Notowania w poniedziałkowy poranek rozpoczęły się luką spadkową, kurs przełamał z hukiem poziom DP. Kilkanaście minut po 9:00 indeks dotarł do pierwszego lokalnego wsparcia S1 rozlokowanego przy 12 092, skąd kupujący powinni podjąć próby obrony. Celem pozostaje punkt kierunkowy, stop loss niewiele poniżej piątkowego dna.

DAX Longterm

Długoterminowo kurs pozostaje w kanale spadkowym, od góry ograniczony linią trendu, która w poprzednim tygodniu zbiegła się z miesięcznym oporem pivota. Lokalnie pozostajemy przy wsparciu utrzymującym rynek w równowadze. Tygodniowa świeca to inside bar, warto obserwować wybicie, nadarzająca się okazja może przynieść kilkutygodniowy trend.

Brak istotnych danych makro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here