Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 20.07.2017

Dosyć spora zmienność panowała wczoraj na giełdzie we Frankfurcie. Oczywiście sprawcą takiej sytuacji był Europejski Bank Centralny, który wczoraj ogłosił rezultaty dwudniowego posiedzenia. Zarówno stopy procentowe, jak również skala programu QE nie zostały zmienione. Ponadto tak zwany tapering programu QE będzie szerzej omawiany na wrześniowym posiedzeniu. Cały czas Rada Prezesów EBC utrzymuje gotowość do zwiększenia skali QE. Jednak wzmianki o tym, że już we wrześniu może się to zmienić spowodowały umocnienie euro do dolara, para EUR/USD jest najwyżej od prawie dwóch lat oraz sporą zmienność na indeksie DAX. Inwestorzy z rynków akcji szczególnie liczą na dalsze luzowanie ze strony banku. Jednak na razie mogą odetchnąć, przynajmniej do września.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Indeks Nikkei zamknął sesje z wynikiem -0,22%. Wczoraj indeks S&P 500 zakończył dzień w praktycznie tym samym miejscu z wynikiem -0,02%. Indeks DAX również niewiele zmienił swoją wartość, kończąc sesje z wynikiem -0,04%. Niemiecki indeks ustanowił 20 czerwca br. historyczne maksima w okolicach 12951 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie zbyt długo. Indeks ponownie zanurkował w okolice silnego poziomu wsparcia 12400 pkt. w tym miejscu może dojść do odbicia w stronę oporu 12600 pkt., zwłaszcza że wczoraj po raz kolejny ten poziom został wybroniony.

DAX Intraday

Indeks DAX po otwarciu rynku terminowego na razie nie obrał konkretnego kierunku. Przełamanie poziomu pivot point w okolicach 12470 pkt. otworzy drogę do R1 w pobliżu 12550 pkt. Z kolei przełamanie dzisiejszych minimum w okolicy 12430 pkt. oraz okrągłego poziomu 12400 pkt. może sprowadzić kurs w okolice S1, czyli 12370 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

Brak istotnych danychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here