Naga Markets


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 20.06.2018

Środowa sesja zakończyła się wzrostem o 0,22%, to niewiele jednak po trzech sesjach mocniejszych spadków, widać zauważalną zmianę tendencji. Na Wall Street technologiczny NASDAQ notuje kolejne historyczne szczyty, a prezes FED Powell mówi, że przesłanki za wyższymi stopami są “mocne”, te zaś są o 100pb niższe od poziomów neutralnych. W Europie Draghi zauważa wzrost inflacji bazowej jak i presji płacowej, a do 2020 roku nie widzi kryzysu gospodarczego.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Volkswagen, która zyskała 1,41% , tymczasem spółka Deutsche Boerse wzrosła o 1,32%. Najsłabiej wypadł ThyssenKrupp spadając 1,43%, a spółka Daimler była pod kreską 0,74%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących wynikiem 384 do 320.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Dziś notowania startują w neutralnym obszarze przy punkcie kierunkowym, dość ważny w pierwszych godzinach handlu powinien być poziom 12 660, z wczorajszej sesji oraz lokalne wsparcie 12 640. Dosć wąsko rozstawione poziomy piwotowe mogą sugerować zbliżający się wzrost zmienności i ruch impulsowy w którąś ze stron (bardziej prawdopodobny ruch w górę z uwagi na wsparcie na D1 oraz bliskość średnich DMA 200).

Powrót nad 12 700 byłby sygnałem do zakończenia korekty i atak na wczorajszy szczyt i wyżej do miesięcznego piwota przy 12 800 punktów, alternatywnie trwałe zejście pod 12 650 przybliży nas do testu dołka z tego tygodnia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMobiMedia [MMS] – słabe wyniki przyczyną spadków – analiza na zamówienie
Następny artykułKomentarz walutowy – banki centralne i OPEC w centrum uwagi
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here