Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 20.05.2019

Niemiecki DAX stracił w poniedziałek 1,61%, warto zauważyć że poniedziałki w maju nie są łaskawe dla inwestorów posiadających akcje, bowiem zarówno przed tygodniem jak i dwa tygodnie temu indeks świecił na czerwono. W opublikowanych danych wczoraj inflacja PPI w Niemczech wzrosła mocniej do 0,5% wobec prognoz 0,4%; poprzednio było to 0,1%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 2,72% a tymczasem spółka Deutsche Telekom wzrosła o 0,50%. Najsłabiej wypadł Infineon Technologies spadając 4,80% natomiast Fresenius straciła 3,78%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 551 do 158.

DAX Intraday

Na wczorajszej sesji przyspieszenie spadków było widoczne w fazie około południowej, kiedy to DAX przebił się poniżej tygodniowego oraz miesięcznego piwota i do końca dnia pozostał poniżej 12 100 pkt. Kupujący ponownie nie utrzymali średniej 200-godzinowej, cena wije się wokół niej co stwarza środowisko bardziej dla daytraderów niż na budowanie dłuższych ruchów.

dax m30

Dziś DAX mierzy się z oporami, otwarcie wypadło neutralnie, po czym wspinaczka overnight doprowadziła z powrotem pod 12 100 pkt. Pomarańczowa strefa to ważny poziom, przy wyjściu górą możemy zobaczyć ruch w kierunku lokalnego oporu R1 12 200 pkt oraz wczorajszych maksimów intraday. Gdyby jednak teraz doszło do zawahania w szeregach byków, napływająca presja podaży może doprowadzić do kontynuacji wczorajszego impulsu w dół. Spadek poniżej 12 060 pkt odczytywałbym jako zaproszenie do ruchu w kierunku lokalnego wsparcia S1 oraz tygodniowego WS1 czyli 11 925 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 płasko we wtorek. PGNiG zyskuje najmocniej, akcje JSW przegranymi otwarcia
Następny artykułJoanna Skwarska z TeleTrade Polska – kobieta w męskim świecie finansów
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here