Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 20.02.2020

Rynek niemiecki spadał wczoraj blisko 1 procent, to jak dotąd najsłabsza sesja w tym tygodniu. Po domknięciu luki weekendowej zabrakło paliwa do wzrostu, a inwestorzy jakby na nowo zaczęli zastanawiać się nad możliwymi konsekwencjami skutków koronawirusa dla gospodarek. Tymczasem wczoraj inflacja CPI m/m mocno zaskoczyła, odczyt wyniósł 0,8% wobec 0,1% oczekiwanych. Dziś natomiast mieszane dane PMI, co ciekawe w sektorze przemysłowym odnotowano wzrost, choć ciągle są to odczyty poniżej 50 pkt.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius Medical Care, która zyskała 3,72% a tymczasem spółka Daimler wzrosła o 2,28%. Najsłabiej wypadł MTU Aero Engines spadając 2,87% natomiast Adidas stracił 2,63%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 450 do 231, a 64 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - handluj już od 80 PLN! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Za nami kolejna sesja spadkowa sesja gdzie obsunięciu towarzyszy wyraźnie wyższy wolumen. Biorąc pod uwagę dodatkowo wzrost liczby otwartych pozycji, można doszukiwać się przejmowania parkietu przez niedźwiedzie. Nocna dynamika spadku ustawiła całą czwartkową sesję a popołudniowy spadek a właściwie już po zamknięciu europejskich giełd ustawia negatywny sentyment na dzisiejszą sesję.

dax m30

Dziś DAX dociera wreszcie do piwota tygodniowego i z miejsca go przebija, dopiero chwilę później, gracze zdają sobie sprawę iż odchylenie mierzone ADR-em jest już wystarczające. Jak dotąd korekty w górę nie przekraczały 80 pkt, natomiast dziś ta tendencja może się zmieniać. Wyjście ponad 13 650 pkt będzie pozytywnym sygnałem z szansą na powrót w okolicę otwarcia oraz dziennego piwota 13 725 pkt. Spodziewam się raczej powtórnego testu minimów dzisiejszych w godzinach okołopołudniowych i dopiero później powolnego ruchu do góry. Wsparcie S2 możliwe do zahaczenia, gdyby jednak DAX odbił się od piwota tygodniowego – to 13 550 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here