Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 20.02.2019

DAX zyskał na środowej sesji 0,82% i była to najlepsza sesja w wykonaniu byków w tym tygodniu. Przy zwiększonym wolumenie indeks przebił się ponad opór z 5. lutego i ostatecznie zatrzymał się nad poziomem 11 400 punktów. Nieco mnie zyskały Eurostoxx i CAC40 około 0,60%. Opublikowany wskaźnik PPI w Niemczech wyniósł 0,4% wobec prognozy 0,2% (m/m), natomiast w ujęciu rocznym było to 2,6% (2,2% prognoza).

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius, która zyskała 4,97% a tymczasem spółka Continental zamknęła się nad kreską 4,17%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając 4,99%, natomiast Vonovia straciła 0,50%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 407 do 290.

DAX Intraday

Formacja harmoniczna w dniu wczorajszym tylko na moment zatrzymała byków, spadek wyniósł jednak dobre kilkadziesiąt punktów. Później indeks kontynuował zwyżki, także w sesji overnight i dziś dociera do oporu tygodniowego 11 450 pkt oraz dziennego R1 11 475 pkt, to także górne ograniczenie kanału. Obecnie obserwujemy korektę, gdzie najbliższe wsparcie to dzienny piwot – 11 385 pkt, niżej lokalne wsparcie S1 – 11 323 pkt.

dax m30

Dobra passa trwa także za oceanem, zbliża się jednak 1 marca i teoretycznie moment porozumienia pomiędzy USA i Chinami, do tego czasu rynek może pozostać silny (miesięczny opór dopiero 11 530pkt) a następnie realizacja zysków w myśl zasady “… sprzedawaj fakty”.

Według cotygodniowej ankiety przeprowadzonej przez Xetra w ostatnim tygodniu, wśród inwestorów instytucjonalnych mamy wzrost sentymentu, który rośnie trzeci tydzień z rzędu. Odsetek byków wzrósł o 4% a niedźwiedzi spadł o 6%. Przekłada się to na 42% optymistów i 29% pesymistów, 29% inwestorów stoi poza rynkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułComarch traci blisko 10% – ZUS żąda 24 milionów od spółki
Następny artykułEuro zyskuje po danych z gospodarek Starego Kontynentu
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here