Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 19.12.2019

DAX stracił co prawda wczoraj 0,08% to jednak ten wynik nie oddaje w pełni tego co działo się podczas sesji. Indeks na początku silnie zniżkował, by po otwarciu rynku w USA zacząć silnie rosnąć. Nie trzeba było czekać długo na rozwiązanie zagadki, który rynek jest w tyle… i to DAX musiał odrabiać do wodza SP500.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka RWE, która zyskała 1,72% a tymczasem spółka Deutsche Bank wzrosła o 1,44%. Najsłabiej wypadł HeidelbergCement spadając 2,51% natomiast Continental stracił 1,67%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 361 do 317, a 71 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - handluj już od 80 PLN! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Wczorajsze spadki dość szybko zahaczyły o piwot grudniowy i całą strefę wokół niego. DAX pozostawał tam przez kilka godzin i ostatecznie presja popytu okazała się silniejsza. Nie bez kozery mówi się, że pierwszy test wsparcia/oporu jest wysoce skuteczny. Mimo późniejszego odreagowania DAX pozostaje w ogonie i raczej ciągnie się w ostatnich dniach za WallStreet. Być może są tu jakieś większe interesy aby utrzymać indeks poniżej przed wygasaniem kontraktów pochodnych – a to już dziś.

dax m30

Na wykresie M30 dość charakterystyczny układ głowy z ramionami, który już niemal został zrealizowany. Spodziewam się jednak jeszcze dojścia do oporu R2 13 315 pkt, jeśli nie dziś to w kolejnych sesjach grudnia. Z większym ruchem w górę może być już problem. Któkoterminowo na dziś ważny cluster piwotowy 13 215/200 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here