Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 19.09.2019

Niemiecki DAX zyskał wczoraj 0,55% i atakował poziom 12 450 punktów. Akcja cenowa na rynku spowolniła, w przeciwieństwie do WallStreet gdzie SP500 wyszedł na moment powyżej wrześniowego szczytu. Mimo, że prezes Fed nie zasygnalizował jasno, iż można oczekiwać w przyszłości kolejnych obniżek stóp to rynek jakby w to wierzył. Dziś dzień “trzech wiedźm” czyli wygasania instrumentów pochodnych, należy się spodziewać większej zmienności w tym okresie.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Merck, która zyskała 3,26% a tymczasem spółka HeidelbergCement wzrosła o 2,08%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając aż 4,93% natomiast Deutsche Lufthansa straciła 2,98%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 425 do 243, a 91 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Rynek domknął wczoraj lukę weekendową co zajęło mu 4 dni, skąd pojawiła się reakcja podażowa tak jak się spodziewałem do piwota dziennego. Następnie zobaczyliśmy ruch do oporu R2 napędzany też przez inwestorów w USA. Zabrakło jednak paliwa aby jednym ruchem podciągnąć ceny powyżej 12 500 pkt. Dziś rynek lekko odwraca, korygując ostatni wzrost i wpada pod dzienny piwot, co już wskazuje na samym starcie że możemy mieć do czynienia z presją podaży.

dax m30

Dłuższe przebywanie pod 12 420 może sprowadzić indeks w okolicę piwota tygodniowego 12 380 pkt lub do wsparcia S1 12 360 pkt tuż poniżej linii trendu wzrostowego. Gdyby jednak w okolicy 12 400 zbudował się popyt to możemy mieć do czynienia z kontynuacją wczorajszego ruchu i atak na 12 490/12500 pkt byłby mocno prawodpodobny.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStanowisko FOMC nie rozjaśnia perspektyw dolara, rynków długu i akcji
Następny artykułStellar pnie się w górę
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here